Rebel opět na výsluní mezi českými pivy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Rebel opět na výsluní mezi českými pivy


Havlíčkův Brod, 30. 9. 2011 - Po nedávném úspěchu havlíčkobrodského piva Czech Rebel Beer, které získalo první místo mezi světlými ležáky v prestižní soutěži Dočesná – Žatec, přiváží Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a. s., na Vysočinu další významné ocenění z jedenáctého ročníku soutěže České pivo 2011, pořádaný Českým svazem pivovarů a sladoven ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským se ve všech kategoriích.

Letos se ho účastnilo celkem 69 piv, což byl druhý nejvyšší počet v historii soutěže.
„Jedná se o jednu z nejprestižnějších českých pivovarnických soutěží, která se skládá ze dvou kol degustací v dubnu a červnu a z analytických rozborů piv, které hodnotí čtyřiadvacet degustátorů. V komisi vybírali kromě sládků a pivovarských odborníků nejlepší piva také zástupci Chmelařského institutu ze Žatce a Státní zemědělské a potravinářské inspekce z Brna,“ uvedl Milan Janírek, vedoucí prodeje Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod, a. s., který si ze soutěže odváží ocenění v kategorii tmavých piv. „Nejlepším tmavým pivem se stal tmavý ležák Ferdinand z Benešova, náš Rebel černý skončil na druhém místě. Výroba tmavého ležáku má v havlíčkobrodském pivovaru dlouhou a úspěšnou tradici. Už v letech 1967-68 právě tmavý brodský ležák jako první nesl značku Rebel, kterou pak převzaly i další produkty našeho pivovaru a milovníci zlatavého moku ho tak dnes znají nejen na Vysočině,“ dodal Milan Janírek.
Výsledky soutěže byly vyhlášeny ve čtvrtek 29. září během Svatováclavské slavnosti českého piva v pražském hotelu Ambassador za přítomnosti ministra zemědělství a pivovarských odborníků z celé republiky.Kontakt:

Milan Janírek
vedoucí prodeje
janirek@hbrebel.cz
www.hbrebel.cz
00420 725 120 15
00420 569 495 25


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 9. 2011 14:18
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a. s. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a. s. je výrobcem tradičního českého piva Rebel, které odborníci v rámci soutěží vyhodnocují každoročně mezi nejlepšími českými pivy.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.