Rakšická ulice se konečně dočká opravy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Rakšická ulice se konečně dočká opravy


M. Krumlov – Dlouho nevyhovující stav vozovky na Rakšické ulici se konečně dočká opravy. Realizace by měla být hotová do jara příštího roku. Celková suma je 12 milionů korun, půjdou z rozpočtu Jihomoravského kraje.

„Dlouho jsme řešili s Krajem a se Správou a údržbou silnic katastrofický stav Rakšické ulice po které denně jezdí stovky aut. Tato půl kilometru dlouhá silnice je jediným spojením Krumlov – Rakšice a zároveň slouží jako výpadovka směrem na Pohořelice a na Brno,“ popisuje starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.
Letos bude vypsáno výběrové řízení na zhotovitele projektové dokumentace, která následně musí projít schvalovacím procesem a poté proběhne výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce,“ popisuje nutnou administrativní cestu místostarosta Krumlova Zdeněk Juránek, který ve spolupráci s radním Jihomoravského kraje Jiřím Němcem dlouhodobě usiloval o potřebnou opravu Rakšické ulice.
V loňském roce vynaložil Krumlov na opravy silnic 17 milionů
Město Moravský Krumlov v posledních letech mimo spoluúčasti na opravách průtahů, kdy financoval zejména rekonstrukce přilehlých chodníků a veřejných osvětlení, do oprav místních komunikací vynaložil nemalé prostředky. V loňském roce byla opravena kanalizace a následovala celoplošná úprava těchto ulic: Blahoslavova, Boženy Němcové, Bří Čapků, Kpt. Jaroše a Durdická. Podařilo se také opravit dlouho kritizovanou panelovou cestu spojující ulice Bří Čapků a Kpt. Jaroše. Po desetiletích se v roce 2015 dočkala pevného povrchu i ulice Pod Hradbami. „Vloni bylo z městského rozpočtu na opravy silnic vynaloženo přes sedmnáct milionů korun,“ vypočítává starosta Třetina.
Po vybudování kanalizací v místních částech Polánka v roce 2014 a vloni Rokytná město kompletně celoplošně opravilo dotčené komunikace a to i ty, které byly dříve bez asfaltu. Tyto místní části tak jsou nyní v tomto ohledu výstavními místy města,“ popisuje místostarosta Juránek.
Rekonstruovaly se i krajské silnice. V plánu je pokračování
V roce 2011 došlo k rekonstrukci průtahu městem od kruhové křižovatky k areálu Vertexu a v letech 2013-2014 průtahu Polánkou. „Do budoucna se po Rakšické ulice také chystá dokončit průtah městem od Vertexu až na vlakové nádraží, kdy zejména ulice Nádražní bude po opravě Rakšické poslední komunikací s kostkami,“ nastínil místostarosta Juránek.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 2. 2016 10:05
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.