Radoslav Brzobohatý obdrží Zlatou medaili za zásluhy o rozvoj města Dobrušky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Radoslav Brzobohatý obdrží Zlatou medaili za zásluhy o rozvoj města Dobrušky


Ve čtvrtek 18. února 2010 v 15,30 hodin proběhne v reprezentačních prostorách historické renesanční radnice na náměstí F. L. Věka v Dobrušce slavnostní setkání s předním českým hercem Radoslavem Brzobohatým. U této příležitosti bude panu Brzobohatému předána Zlatá medaile za zásluhy o rozvoj města Dobrušky.

Dobruška uspořádala v loňském roce cyklus pořadů a výstav, kterými připomněla život a dílo jednoho z nejvýznamnějších rodáků města Dobrušky, národního obrozence, spisovatele, satirika a hudebníka Františka Vladislava Heka. Akce probíhaly u příležitosti 240. výročí jeho narození. Hekův vlastní životopis využil spisovatel Alois Jirásek k napsání pětidílného románu F. L. Věk. Druhým, ještě významnějším, podnětem k popularizaci a propagaci obrozence Heka bylo natočení nejúspěšnějšího televizního seriálu v našich zemích. Seriál, který byl natočen v roce 1971, nese název F. L. Věk.

V průběhu oslav Hekova narození zavítali do Dobrušky aktéři seriálu F. L. Věk. S pamětníky a svými příznivci se setkala legenda české herecké školy Antonie Hegerlíková. Na natáčení vzpomínala také herečka a pedagožka Gabriela Vránová a představitelé malého Františka Věka, pánové Jindřich Hrdý a Jan Bösser.

Ve čtvrtek 18. února přijede do Dobrušky hlavní hrdina seriálu, oblíbený divadelní a filmový herec Radoslav Brzobohatý, představitel seriálového Františka Ladislava Věka. Při slavnostním setkání na radnici převezme z rukou starosty Petra Tojnara Zlatou medaili za zásluhy o rozvoj města, kterou mu udělila Rada města Dobrušky u příležitosti oslav. Následně proběhne v prostorách Informačního centra na náměstí F. L. Věka 32 od 16,30 hodin autogramiáda Radoslava Brzobohatého pro širokou veřejnost.

Kontakt:

Vladimíra Svobodová
vedoucí organizační složky
v.svobodova@mestodobruska.cz
724878055
494629614


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 2. 2010 17:37
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Kulturní zařízení města Dobrušky (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
organizační složka města Dobrušky sdružující pět kulturních zařízení - městskou knihovnu, informační centrum, vlastivědné muzeum, panoramatické kino, kulturní dům
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.