Radnice Prahy 6 připravila na den stávky dopraváků alternativní program pro rodiče s dětmi | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Radnice Prahy 6 připravila na den stávky dopraváků alternativní program pro rodiče s dětmi


Čtvrteční dopravní stávka s tzv. "blokádou papalášů" má údajně blokovat také Evropskou ulici. To nepochybně způsobí potíže při pohybu do práce či do škol rodičům dětí v Praze 6. Krizový štáb Prahy 6 dnes řešil opatření pro rodiče těch dětí, kteří nemohou zůstat s dětmi doma a kteří budou mít problém se dostat do svých škol.

„Nejlepším řešením pro děti pro období stávky je být s rodiči doma. Ne vždy to ale jde, proto jsme připravili systém opatření, které jsou v našich silách, aby na naše občany stávka dolehla co nejméně,“ řekla starostka Marie Kousalíková.

„Chápeme, že rodiče, kteří nemohou zůstat doma a ani doma nechat své dítě, musí tuto situaci nějak řešit. Domluvili jsme proto několik základních škol a sportovních a volnočasových areálů, které jsou v docházkové vzdálenosti z různých míst v Praze 6,“ vysvětlil radní Prahy 6 Ondřej Balatka, který má na starosti školství.

Radnici se podařilo domluvit 8 zařízení, které se o děti dokáží postarat. Je to opatření pro ty rodiče, kteří se nebudou schopni dostat do svých škol a přesto budou chtít se svými dítětem někam dojít či dojet (pokud jim to dopravní situace dovolí). Jedná se o Stadion mládeže na Kotlářce, koupaliště Petynka, Dětské dopravní hřiště na Vypichu, Dům dětí a mládeže Bílá hora a čtyři základní školy - Náměstí Interbrigády, Pod Marjánkou, Dědina a Červený vrch.

Dítě musí vždy přivést i vyzvednout rodič nebo zákonný zástupce a podepsat tzv. Dohodu o předání dítěte o dočasné péči. Formulář si rodiče mohou dopředu stáhnout z webu Prahy 6 nebo ho obdrží přímo na místě. (pozn. v případě, že organizace má vlastní formulář, je třeba akceptovat její verzi).

Je také potřeba přemýšlet nad tím, jak se dítě během dne občerství. Proto je potřeba dítě vybavit svačinou a pitím, případně penězi pro nákup občerstvení (bufet na Stadionu mládeže Kotlářka nebo koupaliště Petynka).

Pečovatelská služba, Léčebna dlouhodobě nemocných, rozvor obědů seniorům i radnice je i v době stávky dopraváků v Praze 6 zajištěn.

Ve středu 15.6. (8 – 18 hod.) i ve čtvrtek 16.6. (8 – 16 hod.) bude na radnici Prahy 6 fungovat i bezplatná krizová infolinka 800 100 290 určená pro dotazy ohledně situace v Praze 6 během stávky a také ohledně možností umístění svých dětí jinam nežli do své spádové školy. Mimo určené hodiny bude na této infolince záznamník, kde je možné zanechat vzkaz s kontaktem a pověřený pracovník následně tazatele kontaktuje.

Dotazy je možné posílat také emailem na vpivonka@praha6.cz.


Seznam míst, které ve čtvrtek (16.6.) nad rámec zajistí program dětem:


Vhodné pro občany Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Hradčan

1/ Stadion mládeže Kotlářka
ul. Na Kotlářce 1
Režim: 8 – 15 hod., možnost nákupu občerstvení v místním bufetu. Kapacita de facto neomezená. K dispozici nafukovací hala i venkovní sportovní areál.

2/ ZŠ Nám. Interbrigády
ul. Ant. Čermáka 6
Režim: 8 – 14 hod., Kapacita pro 40 dětí. Možnosti sportovních aktivit uvnitř i venku.

Vhodné pro občany Břevnova, Střešovic, Petřin, Bílé hory

3/ Koupaliště Petynka
ul. Otevřená 4
Režim: 7 – 21 hod., možnost nákupu občerstvení v areálu. Kapacita pro cca 1500 lidí. Volný vstup pro školáky. Zde není pedagogický dozor, proto vstup volný pouze v doprovodu učitelů nebo rodičů či zákonných zástupců.

4/ ZŠ Pod Marjánkou
ul. Pod Marjánkou 2
Režim: 8 – 14 hod., Kapacita pro 50 dětí. K dispozici venkovní sportovní areál.

5/ Dětské dopravní hřiště na Vypichu DDM
ul. Na Vypichu 1a - těsně vedle obory Hvězda
Režim: 8 – 14 hod., Kapacita pro 30 dětí. K dispozici dopravní hřiště a také areál Hvězda a jeho předpolí.

6/ Dům dětí a mládeže Bílá hora
ul. U Boroviček 1
Různé režimy, podle využitých možností:
Klub 6 – kapacita pro 20 dětí, 8 – 18 hod.,
Hřiště – kapacita pro 20 dětí, 8 – 14 hod.
Výtvarná dílna – kapacita pro 15 dětí, 10 – 14 hod.

Vhodné pro občany Veleslavína, Vokovic, Červeného vrchu

7/ ZŠ Červený vrch
ul. Alžírská 26
Režim: 8 – 14 hod., Kapacita pro 20 dětí. K dispozici venkovní sportoviště a bazén.


Vhodné pro občany Liboce, Ruzyně, Dědiny

8/ ZŠ Dědina
ul. Žukovského 6
Režim: 8 – 14 hod., Kapacita pro 100 dětí. K dispozici venkovní sportoviště.Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek@praha6.cz
www.praha6.cz
602 316 908
220 189 957


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 6. 2011 18:41
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Městská část Praha 6 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Městská část Praha 6 je orgánem samosprávy s rozšířenou působností. Městská část Praha 6 pokrývá území více jak 41 km2 a se svými více než 100 tisíci obyvateli se řadí k největším městům v České republice. V rámci hlavního města je Praha 6 svou rozlohou i počtem obyvatel rovnou desetinou hlavního města Prahy. Rozkládá se od hranic historického centra Prahy až k okrajovým oblastem města a v rámci svého území zahrnuje všechny druhy zástavby, od barokních hradeb středověké Prahy, přes sevřené bloky činžovních domů, kultivovaná panelová sídliště až po zajímavé části typické vesnické zástavby. To vše je doplněno rámcem zeleně, přírodních parků a terénních útvarů, které vytvářejí velmi žádaný prostor pro bydlení, administrativu i diplomatická a obchodní zastupitelstva.

www.praha6.cz, www.facebook.com/praha6, twitter.com/#!/Praha6, www.youtube.com/user/mluvcipraha6
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.