Radka Dvořáková se stala nejúspěšnějším jezdcem v historii Zlaté podkovy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Radka Dvořáková se stala nejúspěšnějším jezdcem v historii Zlaté podkovy


Humpolec – O víkendu 24. - 26. srpna se v jezdeckém areálu školního statku v Humpolci uskutečnilo 47. Finále seriálu závodů Zlatá podkova. V třídenním klání se utkalo dvacet jedna vozatajců a osmdesát šest sedlových koní. Vítězkou Zlaté podkovy se stala Radka Dvořáková z jezdeckého klubu Cavalier v Rynárci s koněm DAMON 2.

„Radka Dvořáková dosáhla letos na Zlaté podkově svého sedmého vítězství a stala se tak nejúspěšnějším jezdcem v historii Zlaté podkovy. I přes čtyři trestné body za čas v parkuru porazila druhého Roberta Pokorného s koněm PIPPA FUN a třetího Lubomíra Vrtka s koněm DIRÁNO 1,“ hodnotí organizátor Jiří Klubal.
V soutěži dvojspřeží zvítězil Ladislav Jirgala z Jezdeckého klubu Hubička Telnice před loňským vítězem Jaroslavem Kohoutem a Václavem Coufalíkem.

Pořadatelé hodnotili České teplokrevníky
V rámci programu byli dále oceněni nejlepší koně a jezdci v chovatelské soutěži Kritéria mladých koní pětitiletí a šestiletí. Pořadatelé také vyhodnotili výsledky Přehlídky výkonných koní plemene Český teplokrevník. V přehlídce koní Českého teplokrevníka zvítězila klisna Citadela majitele Jaroslava Adamce z Lanškrouna a mezi hřebci a valachy byl nejlepší kůň Tomon majitelky Markéty Jirošové z Prahy.

Zlatým koněm Zlaté podkovy se stal Pippa Fun, startující za Jezdecký oddíl Albert Stolany. Klisna má za sebou vynikající sezónu, kvalifikovala se do finále seriálu, v něm prohrála jen o 0,64 bodu a skončila druhá. „Je třeba zdůraznit, že jako jediná z finalistů Zlaté podkovy absolvovala závěrečnou skokovou zkoušku bez chyby. V jejím sedle byl jako vždy Robert Pokorný,“ popsal Jiří Klubal.
Součástí programu byla také ukázka soutěže chladnokrevných koní. „Celý víkend byl divácky velmi zajímavý. Jsme rádi, že na Zlatou podkovu do Humpolce míří každoročně stovky lidí z celé republiky,“ sdělil Jiří Klubal.

Letos poprvé pořadatelé vyhlašovali Zlaté děvče Zlaté podkovy
Letos poprvé pořadatelé vyhlásili anketu Zlaté děvče Zlaté podkovy – vítězkou se stala třiadvacetiletá Eliška Opravilová, studentka Mendelovy univerzity v Brně, která závodně jezdí od roku 2003 a za největší úspěch dosavadní kariéry považuje dvojnásobný titul seniorské šampiónky Jihomoravské oblasti ve všestrannosti. Druhá skončila Andrea Beranová z Jezdeckého klubu Humpolec a na třetím místě se umístila Lucie Příhodová z Jezdeckého klubu PAM.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 8. 2012 11:38
Kategorie: Sport
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.