Quarry Life Award: v soutěži je přihlášeno přes 300 soutěžních návrhů! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Quarry Life Award: v soutěži je přihlášeno přes 300 soutěžních návrhů!


První část mezinárodní soutěže Quarry Life Award je za námi. Zájem ze strany studentů i vědeckých pracovníků byl opravdu velký. Do soutěže bylo přihlášeno přes 300 návrhů z 18 zemí a 4 kontinentů.

Uzávěrka pro přihlášení soutěžních návrhů byla v pátek 17. února. Do toho dne mohli studenti a výzkumníci z Evropy, Afriky, Asie a Oceánie předložit své návrhy projektů zaměřených na ochranu biodiversity. Za Českou republiku bylo do soutěže přihlášeno 25 návrhů.

"Tato soutěž je skvělou příležitostí pro studenty a výzkumníky, aby se blíže seznámili s lomy a svými myšlenkami podpořili biodiverzitu," říká Daniel Gauthier, člen představenstva HeidelbergCement a člen mezinárodní poroty soutěže. “Quarry Life Award nabízí jedinečnou šanci přidat skutečnou ekologickou a vzdělávací hodnotu těžebnímu prostředí. Pro HeidelbergCement, je to způsob, jak propagovat biodiverzitu svých lomů a pískoven a dále rozvíjet ochranu a podporu biodiversity ve spolupráci s předními univerzitami."

"Jsme potěšeni, že se první ročník soutěže setkal s tak velkým zájem a nadšením studentů a profesorů všech zúčastněných zemí”, říká Bernard Mathieu, ředitel Global Environmental Sustainability pro HeidelbergCement.

Quarry Life Award se dostává do další fáze soutěže. Národní porotci v současné době přezkoumávají všechny přihlášené návrhy, ze kterých začátkem března 2012 vyberou 5 nejlepších v dané zemi. Autoři těchto vybraných projektů pak od března do září zahájí své výzkumné práce ve vybraných lomech a budou dale rozvíjet své nápady. Závěrečné zprávy budou předloženy na konci září 2012. Třem nejlepším projektům v každé zemi budou uděleny ceny až do výše 5.000 EUR. V prosinci 2012, mezinárodní porota, včetně odborníků z mezinárodně uznávaných ochranářských organizací BirdLife International a Jane Goodall Institute, odmění nejlepší mezinárodní projekty cenami až do výše 30.000 EUR.

Více informací najdete na: www.quarrylifeaward.cz
Sledujte naše activity na: Facebook / Quarry Life Awards


Soutěž Quarry Life Award v České republice vyhlašují společnosti Českomoravský cementem, a.s. nástupnická společnost a Českomoravský štěrk, a.s. Účastnit se mohou studenti a výzkumní pracovníci. Snahou této soutěže je podpora ekologie a biodiverzity v těžebním průmyslu.Tisková zpráva
V Mokré, 22. února 2012

Kontakt:

Kateřina Koudelková
Brand Manager
katerina.koudelkova@cmcem.cz
www.cmcem.cz
420544122336


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 2. 2012 14:09
Kategorie: Životní prostředí
Název zdroje: Českomoravský cement, a.s. nástupnická společnost (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Českomoravský cement je největším výrobcem cementu v ČR a je součástí nadnárodní skupiny HeidelbergCement. Svým zákazníkům nabízí klasické cementy portlandské, struskové, s vápencem, se zvýšenou síranovou odolností a cementy pro cementobetonové kryty vozovek. Nově nabízí portlandské směsné cementy s nižší energetickou náročností na výrobu. Pro výstavbu úsporných a k životnímu prostředí šetrných staveb uvádí na trh inovativní produkty TioCem a ThermoCem.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.