První formule na ZČU - Studentská formule SAE | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


První formule na ZČU - Studentská formule SAE


Na Západočeské univerzitě v Plzni vznikl tým studentů s názvem UWB Racing Team Pilsen. Cílem tohoto týmu byla a je účast v prestižní mezinárodní soutěži studentské formule SAE pro univerzitní týmy z celého světa.

Téměř před rokem skupina studentů Fakulty strojní přišla s myšlenkou, že se pokusí vstoupit jako první tým ČR do seriálu studentské formule SAE (dnes jsou v ČR již dva týmy ZČU a ČVUT). Po odsouhlasení vedením Fakulty strojní a katedry konstruování strojů, kde projekt sídlí, následovaly nezbytné organizační přípravy. Začátkem letošního roku začala skupinka nadšených studentů sestavovat studentský tým s názvem UWB Racing Team Pilsen a projekt se začal pomalu realizovat. Bylo nutné překonat řadu překážek včetně sehnání výrobních a montážních prostorů a proto byly pronajaty prostory na Borských polích v areálu BIC Plzeň.

Vzhledem ke komplexnosti projektu bylo nutné oslovit studenty z dalších fakult ZČU, především studenty z UUD – design karoserie, FEL – elektrická zástavba a FEK – finanční zprávy pro účely soutěže. V začátcích projektu se tým sestával z 20 studentů, bohužel v průběhu bylo nutné stav redukovat, z důvodu toho, že řada studentů tento projekt brala jen jako semestrální práci. V dnešní době má tým 8 nadšených a zapálených lidí a jejich sen se stává skutečností.

Formula SAE je mezinárodní projekt studentské formule (www.fsae.com). Jak již sám název napovídá, jedná se skutečně o závody formulí a to na univerzitní (studentské) úrovni. Tato soutěž má tradici od roku 1981, kdy se jel první závod v USA. Od té doby soutěž doznala řady změn a modifikací a jedna část byla přesunuta i do Evropy. V Evropě se jedou čtyři podniky Německo (Hockenheim Ring), Velká Británie (Silverstone), Rakousko a Itálie (Riccardo Paletti Circuit, Varano deKontakt:

Jiří Barták
jbartak@kks.zcu.cz
377638220


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 10. 2009 21:19
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Fakulta strojní, Západočeská univerzita v Plzni (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vysokoškolská vzdělávací instituce v oblasti strojírenství
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.