První české Polarium zaznamenalo již 62 000 návštěv | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


První české Polarium zaznamenalo již 62 000 návštěv


Provozovatel prvního Polaria v České republice, Beskydské rehabilitační centrum z Čeladné, vstoupil do druhého roku své existence. Blahodárné účinky celotělové chladové terapie do dnešní doby vyzkoušelo 10 000 osob. O tom, že se lidé do Polaria často vracejí, svědčí i počet uskutečněných návštěv, který se pohybuje okolo 62 000 vstupů.Beskydské rehabilitační centrum už téměř rok úspěšně provozuje Klub Polárníků. Jeho členem se může stát každý, kdo se terapii chladem podrobil alespoň dvanáctkrát. Díky Kartě Polárníka klienti získají jeden vstup do Polaria zdarma a na všechny další 20% slevu. V současné době má Klub Polárníků již 160 členů a jeho řady se stále rozrůstají.

 

První české Polarium navázalo na zkušenosti německých a japonských odborníků na léčbu chladem. V souvislosti s rozšířením moderních technologií už není léčba chladem nic neobvyklého. Polaria je nyní možné najít po celé Evropě – v Estonsku, Rakousku, Polsku a dalších zemích.

 

Návštěva Polaria zahrnuje nejen pobyt v místnosti s extrémně nízkými teplotami od -110° C do -160°C, ale také lékařskou prohlídku, měření krevního tlaku a následné cvičení na přístrojích. Celotělová chladová terapie má léčebné i regenerační účinky. Urychluje metabolismus a dochází k obnově tkání, zlepšuje se psychický stav klienta a posiluje se jeho otužilost a imunitní systém. Pacienti z Polaria odcházejí celkově odpočatí a uvolnění.

 

Více informací o progresivní léčbě chladem, prvním českém Polariu a Beskydském rehabilitačním centru nejdete na internetových stránkách www.brc.cz.

 

O Beskydském rehabilitačním centru:

Beskydské rehabilitační centrum vzniklo na místě historických Lázní Čeladná, které v roce 1902 založil specialista na léčbu plicních chorob doktor Jan May. Z plánovaného sanatoria pro ostravské horníky se stalo vyhlášené rekreační a ozdravné zařízení. V 50. letech se lázně proměnily na nemocnici a porodnici, které fungovaly až do vybudování nového rehabilitačního centra.

Rehabilitačnímu centrum se rozkládá na několika hektarech lesoparku, ve kterém můžete najít historické lázeňské stavby i moderní léčebné domy. Celému komplexu dominuje stavba roku Moravskoslezského kraje z roku 2007 Apartmánový dům Lara.

Beskydské rehabilitační centrum nabízí řadu léčebných procedur. Kromě chladové terapie v prvním českém Polariu jsou pro pacienty připraveny balneologické a fyzikální procedury, pohybová terapie nebo ergoterapie.

Kontakt:

Janák Karel
linkbuilder
janak@sovanet.cz
+420 543 255 858


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 3. 2009 9:57
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Brc (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Odborný léčebný ústav BRC Čeladná nabízí řadu lázeňských služeb – rehabilitace, procedury a jedinečnou kryoterapii v Polariu. Specializujeme se na léčebnou rehabilitaci. Dopřejte si léčivý pobyt v rodinném prostředí Beskydského rehabilitačního centra Čeladná!
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.