Průlom ve světě IT. Firewall s propustností vyšší než 1 terabit za sekundu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Průlom ve světě IT. Firewall s propustností vyšší než 1 terabit za sekundu


Česká republika – Telekomunikační operátoři, data centra i firmy všech velikostí jsou dnes pod velkým tlakem nepříznivé situace v oblasti síťové bezpečnosti. Přes 90% velkých společností dnes věří, že ochrana jejich firemních dat před kybernetickými útoky bude neustále náročnější a komplikovanější. Důležitým prvkem pro odražení takových útoků je především rychlost, respektive propustnost, a spolehlivost zařízení, která tuto infrastrukturu chrání. Nejrychlejší síťovou bránu současnosti představila společnost Fortinet. Její propustnost na úrovni firewallu je vyšší než jeden terabit za sekundu, což je přelomem ve světě ochrany datových sítí.

„Jedná se o první síťovou bránu nové generace v řadě našich chassis zařízení. Stali jsme se prvním výrobcem v oblasti síťové bezpečnosti, který představil hardware s propustností firewallu dosahující 1,1 terabit za sekundu. Díky tomu se FortiGate série 5000 jasně ujímá pozice nejrychlejšího firewallu na světě,“ představuje nové zařízení Nick Feifer, manažer společnosti Fortinet pro střední a východní Evropu.
„Tento typ firewallu je vhodný pro telekomunikační operátory, poskytovatele cloudových služeb, hostingová datová centra nebo datová centra velkých podniků, která mají vysoké požadavky na výkon. Dále pro ty, kteří ke svému fungování potřebují všestrannost a flexibilitu. Poskytnou tak svým zákazníkům a uživatelům vysoce výkonnou ochranu dat a aplikací,” vysvětluje Feifer.

Bezkonkurenční propustnost s latencí pod 3 mikrosekundy
Inovovaná série 5000 sestává z chassis 5144C, kontrolních bladů 5903C/5913C s konektivitou 10Gbit, 40Gbit a 100Gbit a bezpečnostních bladů 5001D, které využívají nejnovější síťový procesor NP6. Oproti běžným komerčním procesorům představuje NP6 ASIC revoluční nízko-spotřební design, který nabízí bezkonkurenční propustnost firewallu s latencí pod 3 mikrosekundy.
„Doposud žádný jiný výrobce neposunul výkon a bezpečnost na takovou úroveň, která by zákazníkům umožnila připravit jejich datová centra na budoucí provoz s vědomím, že výkon bezpečnostních síťových prvků nebude limitujícím faktorem pro jejich růst a rozvoj” uzavírá manažer společnosti Fortinet pro střední a východní Evropu Nick Feifer.
Kontakt:

Markéta Fixová
Senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 10. 2014 8:33
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.