Protocom představil tiskárnu ZPrinter® 650 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Protocom představil tiskárnu ZPrinter® 650


Společnost Protocom uvedla na trh novou profesionální 3D tiskárnu ZPrinter® 650, která je součástí produktové řady tiskáren ZCorp. Tiskárny ZCorp. jsou charakteristické velkou pracovní plochou, vysokým rozlišením, použitím kvalitních barev a jednoduchým ovládáním. ZPrinter® 650 je proto určena nejen pro profesionální copycentra, ale i architektonická nebo designérská studia.

 Velká pracovní plocha – variabilita a výkonnost

ZPrinter® 650 disponuje pracovním prostorem o velikosti 254 x 381 x 203 milimetrů. Poskytuje tak dostatečně velkou konstrukční plochu pro tvorbu rozměrných modelů v jediném celku. Nová 3D tiskárna navíc umožňuje tisk více různých součástí v rámci jedné pracovní plochy. Rychlost tisku se pohybuje mezi dvěma až čtyřmi vrstvami za minutu.

Vysoké rozlišení a barvy

ZPrinter 650 je 3D tiskárna určená pro zákazníky, kteří kladou důraz na realistický převod dat s velmi přesným vykreslením detailů. S rozlišením 600x540 DPI může ZPrinter 650 tisknout i skutečně malé detaily s velkou přesností. Tiskárna si tak poradí s tenkou stěnou na mechanických prototypech i se zábradlím na architektonických modelech.

Na tiskárně ZPrinter 650 najdete pět tiskových hlav, díky kterým je tiskárna schopna tisknout ve velké barevné škále včetně ryzí černé. Modelům propůjčuje realistickou barevnost bez nutnosti dobarvení a umožňuje je jednoduše opatřit etiketami nebo obrázky.

Automatické ovládání

ZPrinter 650 patří k vysoce automatizovaným 3D tiskárnám, které nevyžadují složitou přípravu ani kvalifikaci obsluhy. Nastavení i kontrolu tiskárny za obsluhu zvládne počítač. Automaticky probíhá také naplnění stavebním materiálem a jeho následná recyklace. Manipulaci s tiskárnou usnadňuje intuitivní ovládací panel.

Technická specifikace 3D tiskárny ZPrinter 650:

Rychlost tisku: 2-4 vrstvy za minutu

Rozměr výsledného modelu: 254 x 381 x203 mm

Tloušťka vrstvy: 0,089-0,2mm

Rozlišení: 600 x 540 dpi

Počet tiskových hlav: 5

Rozměry zařízení: 188 x 74 X 145 cm

Hmotnost zařízení: 340 kg

Systémové požadavky: Akceptované formáty STL,WRML,PLY.

Zařízení je plně kompaktibilní s operačním systémem Microsoft Windows NT,2000, XP Professional.

Kontakt:

Janák Karel
linkbuilder
janak@sovanet.cz
+420 543 255 858


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 12. 2008 11:50
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Protocom (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost Protocom se zabývá oblastí 3D tisku a výrobou modelů v CAD aplikacích. Provozuje 3D copycentrum, nabízí 3D skenování i prodej profesionálních 3D tiskáren. Jejích služeb využívají nejen architektonická a designérská studia. Výroba 3D modelů se uplatní i v oblasti archeologie, restaurátorství, zdravotnictví nebo leteckého a automobilového průmyslu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.