Projekt Sport pro charitu zapojí sportovce do pomoci handicapovaným | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Projekt Sport pro charitu zapojí sportovce do pomoci handicapovaným


Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové v únoru 2012 spustí nový portál Sport pro charitu. Prostřednictvím tohoto portálu se sportovci budou moci registrovat na jednotlivé sportovní akce, a tím podpořit konkrétní žádost o pomoc lidem s handicapem. Nadace Olgy Havlové portál prezentovala na tiskové konferenci, které se zúčastnili Jan Škrabálek, extrémní sportovec a patron projektu, výkonný ředitel ČSOB Private Banking Martin Kosobud, reprezentant prvního ze sportovních projektů portálu Sport pro charitu. Tiskovou konferenci moderoval Karel Diviš, reportér Redakce sportu České televize.

„Jedná se o unikátní projekt v České republice, který skloubil sportovní zájmy aktivních mladých lidí s pomocí potřebným. Podobné projekty jsou běžné v zahraničí a teprve v poslední době se dostávají do povědomí české veřejnosti“, říká MUDr. Milena Černá, ředitelka Nadace Olgy Havlové. „Je to také velice zajímavý nástroj k zapojení firem do podpory veřejně prospěšných projektů,“ doplňuje M. Černá.

Nadace Olgy Havlové realizuje sportovní projekty již třetím rokem. Dosud se podílela na závodech společnosti Prague International Marathon (PIM), Jizerské 50, Babickém ¼Maratonu, soutěži Iron Man. Nadaci na sportovních akcích prezentovalo téměř 300 sportovců, jednotlivců a zástupců řady společností (např. ČSOB, EC Harris s.r.o., TBC Dent, ING, Jazyková škola Skřivánek, Enviros, Mediatel, Renault-Truck, Sulko, Advokátní kancelář KŠB, stomatologická ordinace MUDr. Tichého). Nejdéle nadace spolupracuje s Československou obchodní bankou. Do běžeckých závodů PIM se v letech 2010 a 2011 zapojilo 232 běžců z ČSOB a banka se rozhodla darovat Nadaci Olgy Havlové 257 660 korun, tj. stejnou částku, která byla zaplacena za registrace na závody. Letošního Hervis ½Maraton Praha se zúčastní 187 a Volkswagen Maraton Praha 99 zaměstnanců ČSOB. Za každý kilometr, který uběhnou, společnost věnuje potřebným 100 korun. Nejlepší běžci ČSOB se letos rozhodli vyhrát soutěž týmů na Volkswagen Maraton Praha a uspořádat vlastní charitativní sbírku.

Vybrané finanční prostředky ze sportovních akcí jde na pomoc lidem se zdravotním postižením, zejména na nákup nezbytných zdravotnických pomůcek, digitálních sluchadel pro neslyšící či invalidních vozíků. Každý, kdo chce lidi se zdravotním postižením podpořit, může se registrovat na sportovní akce či přímo přispět na veřejnou sbírku Dobra není nikdy dost č. účtu 625 625 625 / 0300.

www.vdv.cz
Kontakt:

Monika Granja
PR manažerka
granja@vdv.cz
www.vdv.cz
224 217 083


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 1. 2012 15:01
Kategorie: Sport
Název zdroje: Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Posláním Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové je podpora nestátních neziskových organizací v oblasti zdravotní, sociální, humanitární a vzdělávací, pokud směřují k důstojnému začlenění lidí se zdravotním postižením, opuštěných dětí, nemocných a starších občanů. Nadace usiluje o to, aby pomoc, kterou poskytuje, zahrnovala celé území ČR, aby sledovala odbornou úroveň služeb a odpovídala aktuální společenské potřebě.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.