Projekt „ENERGIE-OBCE-GEM“ | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Projekt „ENERGIE-OBCE-GEM“


Dnes 30.12.2011 vychází 1. číslo elektronického zpravodaje k projektu, který nabídne městům a obcím Jihočeského kraje možnost podpory při zpracování územních energetických koncepcí. Podporu odbornou i finanční.

Projekt „Úspory energií, obnovitelné zdroje energie a trvale udržitelný rozvoj příhraničních oblastí Jihočeský kraj – Horní Rakousko“ (ENERGIE–OBCE–GEM) se opírá o skutečnost, že každá obec má právo na zpracování územní energetické koncepce, která je nezbytným předpokladem nejen pro úspory energií, ale i pro územní plánování. Ne každá obec má však možnost tohoto práva využít. Překážkou je zpravidla finanční náročnost.

Nyní přichází Energy Centre České Budějovice s projektem ENERGIE-OBCE-GEM, v jehož rámci bude v průběhu tří let realizována celá řada osvětových akcí, poradenství, workshopů a exkurzí, které budou mít společného jmenovatele: úspory energií. Součásti projektu bude kromě výše zmíněných aktivit zpracování územních energetických koncepcí pro sedm obcí Jihočeského kraje, na které výraznou měrou přispěje Evropská unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Energy Centre České Budějovice čerpá z dlouholetých zkušeností hornorakouského partnera projektu – Hornorakouského svazu pro úsporu energií (O.Ö. Energiesparverband), který je v Horním Rakousku pověřen realizací programu E-GEM (Energiespargemeinde – energeticky úsporná obec). Tento program je zaměřený na podporu energetických úspor a energetické soběstačnosti hornorakouských měst a obcí. Od roku 2006 se do něj zapojila téměř polovina z nich.

Další, neméně významnou cílovou skupinou projektu budou mimo veřejnosti, měst a obcí a podnikatelských subjektů i základní a střední školy Jihočeského kraje, pro které bude připravena celá řada přednášek a exkurzí.

Kontakt:

Mgr. Ivana Klobušníková
ředitelka
ivana@eccb.cz
www.eccb.cz
777030313
387312580


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 12. 2011 7:28
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Energy Centre České Budějovice (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Nezávislé a bezplatné poradenství v oblasti úspor energií a obnovitelných zdrojů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.