Přírodní léčivé zdroje Františkových Lázní | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Přírodní léčivé zdroje Františkových Lázní


Místní přírodní léčivé zdroje ve Františkových Lázních je možné rozdělit do tří skupin. Jedná se o lázně uhličité, slatinu a lázeňství využívající minerálních pramenů.

Uhličité lázně byly postaveny v místech vyvěrání přírodního oxidu uhličitého. Tento plyn je těžší než vzduch a drží se při zemi. Ve speciálních léčebných prostorech se sedí okolo vývěru a plyn zaplňuje prostor zhruba po lýtka. Oxid uhličitý se vstřebává kůží, zvyšuje její prokrvení a příznivě působí na činnost srdce a ledvin. Plyn se také využívá na speciální gynekologické procedury.

Slatinné koupele a slatinné zábaly využívají vysoké akumulační schopnosti slatiny udržet teplo. Slatina během procedury chladne minimálně a tělo je tak intenzivně, ale pomalu a šetrně prohříváno po delší dobu. Prohřátí organismu způsobuje zvýšené prokrvení tkání, zmenšení bolesti a uvolnění svalového napětí. Mimo regenerační účinky mají slatinné koupele a zábaly také antibakteriální a protizánětlivé účinky.
Františkolázeňská slatina je klasifikována jako sirnoželezitá. Slatina je tmavě hnědé barvy se specifickou vůní. Vznikala po staletí z rákosové slatiny s příměsí ostřice a minerálních vod.
Františkovy Lázně byly v Čechách prvními lázněmi, které slatinu začaly využívat k léčebným účelům. Použitá slatina se ukládá na speciální uložiště k několikaleté regeneraci.

Přítomnost minerálních pramenů ve Františkových Lázních byla hlavním důvodem k jejich založení. Chemické rozbory jednotlivých minerálních pramenů přesně určují jejich složení. Podle tohoto složení se určuje nejvhodnější použití pro lázeňskou léčbu. Řada pramenů je vhodná pro pitnou léčebnou kúru a mnohé prameny se využívají pro koupele – balneaci.

Pro návštěvníky Františkových Lázní je k dispozici nejen široké spektrum lázeňských procedur a příjemná klidná atmosféra lázeňského města, ale i řada dalších doplňkových služeb nabízených místními hotely. Mezi nejznámější určitě patří hotel Pyramida s širokou nabídkou wellness a relaxačních služeb doplňujících služby lázeňské.

http://www.hotel-pyramida.cz/cs/lazne-frantiskovy-lazne/prirodni-lecive-zdroje-frantiskovych-lazni/
Kontakt:

Dalibor Kotek
jednatel
aneri@aneri.cz
www.aneri.cz
602458045
482 777 777


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 10. 2011 14:18
Kategorie: Cestování
Název zdroje: Hotel Pyramida (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Marketing
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.