Případem šikany českého řidiče se zabývá Evropská komise | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Případem šikany českého řidiče se zabývá Evropská komise


Štrasburk/Hradec Králové - Případem šikany českého řidiče v Nizozemí se začala ihned zabývat Evropská komise a další správní orgány. Europoslanec Tomáš Zdechovský se ve Štrasburku se svým podnětem přímo obrátil i na českého eurokomisaře Štefana Füleho, který si vzal stížnost na starost.

„Celý ten případ je absurdní ukázkou, jak neznalost předpisů Evropské unie úředníků
v Nizozemí, může zničit firmu a připravit o práci její zaměstnance. Nizozemský případ nesmí podkopávat důvěru v demokracii a fungování Evropské unie obyčejných lidí. Proto se nesmí
v Nizozemí, ani jinde opakovat," pustil se do nizozemských úřadů europoslanec Tomáš Zdechovský.

Našeho řidiče se musí oficiálně zastat i česká vláda
Europoslanec Tomáš Zdechovský upozornil, že tento případ v Nizozemí není ojedinělý. Ozvali se mu i další řidiči a dopravní firmy, kteří mají podobnou zkušenost
s nizozemskou policií. Podle Zdechovského by se měla do celého případu vložit i česká vláda, protože může jít o systémovou chybu.
„Proto jsem poslal oficiální dopis českému premiérovi Bohuslavu Sobotkovi a ministru zahraničí Lubomírovi Zaorálkovi, aby se tímto podnětem začali obratem zabývat," říká europoslanec Zdechovský, který chce vysvětlení i po nizozemském premiérovi
a velvyslanci v České republice. "Věřím, že spravedlnosti bude nakonec učiněno zadost a firma dostane své peníze zpět,“ dodává Zdechovský.

Popis případu
V červnu 2014 byl vyzván řidič hradecké společnosti DC Falcon, aby předložil při kontrole v Nizozemsku všechna požadovaná povolení a dokumenty. Přestože jeho dokumenty byly v souladu s právními předpisy Evropské unie, bylo mu nizozemským policistou protiprávně vyhrožováno zatčením a uvězněním, pokud nezaplatí pokutu ve výši 4400 euro (120.000 Kč). Výše pokuty způsobila firmě existenční problémy.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 7. 2014 14:45
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.