Při příležitosti Dne ledvin budou v Boskovicích testovat zájemce | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Při příležitosti Dne ledvin budou v Boskovicích testovat zájemce


Boskovice/Brno – Mezinárodní federace nadací pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost od roku 2006 vyhlašují každý druhý čtvrtek v měsíci březnu Světovým dnem ledvin. Letošní Den ledvin připadá na čtvrtek 8. března. Cílem tohoto světového dne je upozornit na stále přibývající onemocnění ledvin. To je bezbolestné, a pokud se včas nezachytí, mívá fatální následky. Hemodialýza Boskovice a nefrologická ambulance na 8. března připravila pro zájemce vyšetření, které odhalí, jak jim pracují ledviny.

„Od rána od osmi hodin do tří odpoledne budeme zdarma provádět základní vyšetření, které odhalí případné ledvinové onemocnění. Pokud nebude někdo moci přijít, může zavolat do ambulance a domluvit si jiný termín. Vyšetření trvá deset až patnáct minut, nezabere tedy tolik času. Je to investice do zdraví,“ popisuje vedoucí sestra Hemodialýzy Boskovice Lenka Konečná a dodává, že každému, kdo přijde 8. března na testy, budou telefonicky oznámeny výsledky a nabídnuta další konzultace.
„Pokud se podaří včas odhalit bílkovinu nebo krev v moči či zvýšení krevního tlaku, což může naznačovat, že ledviny nepracují správně, je možné zahájit kroky vedoucí ke snížení rizika selhání ledvin,“ zdůrazňuje lékař Stanislav Šurel.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 3. 2012 8:56
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.