Prestižní analytická firma Gartner zařadila společnost InterSystems mezi vizionáře v oblasti integrovaných systémů elektronické zdravotní dokumentace | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Prestižní analytická firma Gartner zařadila společnost InterSystems mezi vizionáře v oblasti integrovaných systémů elektronické zdravotní dokumentace


Hodnocení firmy Gartner odráží ucelenost koncepce a schopnost prosadit se na mezinárodním trhu

Česká republika, Praha, 25. října 2011 – Společnost InterSystems, přední světový poskytovatel softwaru pro propojenou zdravotní péči, oznámila, že ji analytická firma Gartner zařadila do kvadrantu Vizionářů ve svém hodnocení Magic Quadrant for Global Enterprise EHR Systems. Analytici z firmy Gartner se ve své zprávě soustředili na webový integrovaný zdravotnický informační systém InterSystems TrakCare™.

„Vzrůstající tlak na kvalitnější a méně nákladnou zdravotní péči vede soukromá i státní zdravotnická zařízení k tomu, že ve stále větším rozsahu zavádějí nemocniční informační systémy, především integrované systémy elektronické zdravotní dokumentace,“ říkají zástupci společnosti Gartner. „Domníváme se, že se tyto integrované systémy elektronické zdravotní dokumentace prosadí, bude to ale ještě chvíli trvat,“ komentují trend analytici z firmy Gartner a dodávají: „Zdravotnické organizace, které dnes hledají vhodný integrovaný systém elektronické zdravotní dokumentace, mohou na trhu vybírat z kvalitnějších řešení než před lety.“

Jak je uvedeno ve výzkumné zprávě firmy Gartner, poskytovatelé systémů byli posuzováni podle ucelenosti koncepce a schopnosti prosadit se na mezinárodním trhu.

Webový informační systém TrakCare funguje na trhu ve více než 25 zemích, mj. ve Velké Británii, Itálii, v oblasti Perského zálivu, v Indii, Číně, Thajsku, Austrálii, Brazílii a v Chile. TrakCare není k dispozici ve Spojených státech.

Přední světové zdravotnické organizace používají TrakCare v řadě různých projektů. Typickými příklady jsou implementace na celostátní úrovni ve Skotsku a Chile, na úrovni federálních států v australské Victorii či v brazilském federálním distriktu Brasilia či na úrovni organizací v Bangkok Dusit Medical Services v Thajsku, v Manipal Hospitals v Indii a v Albert Einstein Hospital v Brazílii. TrakCare je dodáván přednastavený pro konkrétní místní podmínky, umožňuje práci v řadě jazyků a s řadou měn a je jedinečný tím, jak ho lze přizpůsobit různým systémům poskytování zdravotní péče.

„V systému TrakCare je připraven úplný soubor funkcí, které jsou potřeba pro poskytování nemocniční péče, administrativní zajištění péče i pro činnost laboratoří a praktických lékařů, a zároveň je zde k dispozici unifikované datové úložiště. Oprávnění zdravotničtí pracovníci tak mají přístup ke komplexní zdravotnické dokumentaci pacienta odkudkoli přes internet. Celá zdravotnická organizace může bezpečně a hladce sdílet informace o pacientovi, což zlepšuje a zefektivňuje zdravotní péči a současně snižuje náklady“, říká Paul Grabscheid, viceprezident InterSystems pro strategické plánování.
Kontakt:

Zuzana Záhorová
Key Account Manager
zuzana.zahorova@pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 10. 2011 16:30
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.