Premiér jednal s uchazeči o zakázku na dostavbu Temelína | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Premiér jednal s uchazeči o zakázku na dostavbu Temelína


V průběhu měsíců srpna až listopadu 2011 se předseda vlády ČR Petr Nečas postupně setkal s generálními řediteli všech tří firem, které se ucházejí o zakázku na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín.

Při rozhovorech s Aris Candrisem ze společnosti Westinghouse, Sergejem Kirijenkem ze společnosti Rosatom a Luc Ourselem ze společnosti Areva předseda české vlády uvedl, že Česká republika usiluje o maximálně transparentní průběh výběrového řízení, postupuje dle předem avizovaného harmonogramu a má zájem na tom, aby všechny tři firmy v tendru předložily kvalitní nabídky.

Předseda vlády zdůraznil, že vedle bezpečnosti technologie, pořizovací ceny, nákladů na provoz v celém období životnosti jaderné elektrárny a schopnosti dodržet dohodnuté cenové a časové limity realizace výstavby bude při rozhodování o volbě dodavatele rozhodovat také míra zapojení českého průmyslu, vědy a výzkumu.Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 11. 2011 10:18
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.