Premiér: Evropa potřebuje jednotný energetický trh | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Premiér: Evropa potřebuje jednotný energetický trh


Předseda české vlády Petr Nečas dnes vystoupil v Berlíně na konferenci „Obnova energetické architektury – zatěžkávací zkouška pro Německo a Evropu“. Na okraj konference se premiér setkal s evropským komisařem pro energetiku Güntherem Oettingerem.

Premiér Petr Nečas ve svém projevu zdůraznil, že propojování národních energetických sítí a vytváření jednotného evropského energetického trhu připívá ke zvyšování energetické bezpečnosti, zlepšování nabídky energetických služeb pro spotřebitele a posilování evropské konkurenceschopnosti.

Premiér dále poukázal na to, že propojování národních trhů a zapojování většího podílu obnovitelných zdrojů zároveň přináší nutnost výstavby nové energetické infrastruktury, ale má také nezanedbatelné dopady na sousední státy.


Česká vláda chce s Německem spolupracovat v energetice

Předseda vlády Petr Nečas také uvedl, že Česko respektuje německé rozhodnutí o odstoupení od jaderné energetiky. Zdůraznil, že stejně tak Česká republika očekává respekt ke svému rozhodnutí pokračovat ve využívání jaderné energie i do budoucna.

Premiér rovněž řekl, že česká vláda je připravena s Německem intenzivně spolupracovat v energetické oblasti, zejména při posilování energetických infrastruktur, ale i ve výzkumu energetických technologií a obnovitelných zdrojů.

S komisařem Güntherem Oettingerem předseda vlády následně bilaterálně jednal o plánované evropské energetické legislativě a perspektivách jaderné energetiky.Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 2. 2012 11:23
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.