Premiér: Demokracie je nedokonalá, ale lepší než cokoliv jiného | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Premiér: Demokracie je nedokonalá, ale lepší než cokoliv jiného


Předseda vlády Petr Nečas vystoupil na mezinárodní konferenci "Dny USA a EU" na pražském Žofíně.

„Spojené státy Americká a Evropa mají společné ideály, společnou civilizaci, společnou minulost po Druhé světové válce. Naše zájmy se do značné míry překrývají a budou se překrývat i ve 21. století, ale naše ideály liberální, ústavní demokracie, právního státu, občanských svobod, individuální, politické a náboženské svobody zůstanou stejné a nikdy nic na své aktuálností nezmění,“ řekl premiér Petr Nečas, podle kterého jsou Amerika a Evropa členy té samé rodiny – jsou velice blízcí příbuzní.

Premiér také zdůraznil, že je v současnosti globalizovaný svět příznačný znejistěním některých tradičních a prověřených hodnot. „Do konfliktu se dostávají principy svobody s požadavky na bezpečnost. Volný pohyb lidí a imigrace zejména z islámských a afrických zemí vytvářejí tlak na kulturní identitu naší civilizace,“ dodal Petr Nečas.

Předseda vlády také řekl, že západní civilizace má silné a zdravé kořeny, což pro silné sebevědomí stačí. „Měli bychom si však neustále uvědomovat, že ani sebepevnější společenství není věčné. Musíme si uvědomovat, že o svobodu můžeme přijít jedině vlastní vinou – volbou pohodlnějších řešení,“ řekl premiér.

Z hlediska svobody žijeme podle Petra Nečase v zajímavých časech. „Buďme si tedy vědomi toho, že demokracie, která občas svými plody může u nás vyvolávat rozpaky či nevěřícné kroucení hlavou, je sice nedokonalá forma vlády, ale lepší, než cokoli jiného doposud vyzkoušeného. Je to ta nejlepší realistická naděje na to, jak si civilizovaně vládnout. A jak takovou si ji vážíme,“ uzavřel svůj projev předseda vlády.Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 10. 2011 12:55
Kategorie: Politika
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.