Předvánoční koncert s právní poradnou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Předvánoční koncert s právní poradnou


Ivo Jahelka a Miroslav Paleček 8. 12. 2011 Velký sál Městské knihovny v Praze Mariánské nám. 1, Praha 1

Dalším koncertem cyklu Diví muži na zemi i mimo ni bude předvánoční vystoupení zajímavé dvojice, kterou tvoří Ivo Jahelka a Miroslav Paleček. Zpívající právník a polovina dua Paleček – Jahelka se před pár lety potkali na tenise a vzniklo z toho album tenisových písniček „Tenisová akademie“. Tím jejich spolupráce ale neskončila. Připravili koncertní program, kde každý představuje svou vlastní tvorbu a zároveň hrají společné písničky s hudbou Miroslava Palečka a texty Iva Jahelky.
Co jste si na předvánoční koncert pro návštěvníky Městské knihovny připravili? Bude tam něco navíc jako dárek?
„Po společném úvodním bloku připomenu pár svých známějších písniček,“ říká Miroslav Paleček. „Zazpívám Hele lidi, Valčíček a další starší skladby a pak dám blok (dnes se říká set) Ježkáren – například Civilizace, Klobouk ve křoví či Prabába mé prabáby. Na závěr zahraju pár svých písní z poslední doby, které vyšly na CD „Každej je nějakej“. A vzhledem k tomu, že koncert je předvánoční, zazpívám i svoji jedinou vánoční píseň Tak opět po roce a na důkaz toho, že snad hudebně nekrním, přidám i svoji nejnovější písničku Překvapení.
A co můžeme čekat od Iva Jahelky?
„Já ve svém bloku nabídnu publiku zhudebněné soudničky a řadu perliček ze soudních spisů. A protože se blíží Vánoce a konec roku, nabídnu publiku stručnou právní přednášku zaměřenou právě na darování. Diváci se dozví za jakých okolností se dárce může domáhat vrácení daru, a možná budou překvapeni informací, že dary mezi manžely nejsou v zásadě možné. Jako bonus přidám baladu o nevydařeném Silvestru Pepíka Bočka.“
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ivo Jahelka se proslavil jako „zpívající právník“. Vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze a získal titul JUDr. Kromě dráhy advokáta se však začal věnovat zhudebňování soudních případů a příběhů ze života obsažených v soudních spisech, policejních protokolech i jiných úředních dokumentech. Začínal v klubu Rubín, později často vystupoval na Portě a jiných folkových přehlídkách. Jeho tvorba je zachycena na více jak deseti albech. V 90. letech minulého století začal spolupracovat s Miroslavem Palečkem. Natočili spolu úspěšné CD „Tenisová akademie“ a v současnosti vystupují na společných koncertech. Diváci České televize znají Iva Jahelku také jako průvodce populárně naučným seriálem o soudnictví „Neznalost neomlouvá“.
Miroslav Paleček je český folkový písničkář, který k české hudební scéně neodmyslitelně patří již od konce 60. let. Tehdy se seznámil s Michaelem Janíkem, založili spolu duo a brzo si získali široký okruh věrných posluchačů. Miroslav Paleček byl dlouholetým členem divadla Semafor, je znám také jako originální interpret písní Voskovce a Wericha. V devadesátých letech minulého století začal spolupracovat se zpívajícím právníkem Ivem Jahelkou, se kterým ho spojuje zejména vášeň pro tenis. Začali společně koncertovat a vytvořili úspěšné tematické CD "Tenisová akademie". Mimo mnoha nahrávek s Michaelem Janíkem a dalšími písničkáři vydal Miroslav Paleček v roce 2005 své autorské sólové album s názvem „Každej je nějakej“.

Předprodej vstupenek v síti Ticketportal, Ticketpro a v pokladně Městské knihovny v Praze
Bližší informace: Ivana Barková, agentura Taktika Muzika,
724 55 99 65, ivana.barkova@taktika-muzika.cz
Kontakt:

lida@exvoto.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 12. 2011 12:16
Kategorie: Kultura
Název zdroje: ex voto, spol s. r. o. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.