"Práci hledáme, …marně!" Sociální projekty O.s.Romodrom | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


"Práci hledáme, …marně!" Sociální projekty O.s.Romodrom


Broumov, 12.10.2010: Najít práci je v dnešní době opravdu oříšek. O to víc, pokud práci sháníme v oblasti, která se dlouhodobě potýká s nejvyšší mírou nezaměstnanosti. Pokud se navíc jedná o možnost zaměstnat obyvatele ze sociálně vyloučených lokalit, obtížnost je dvojnásobná.

Terénní pracovnice o. s. Romodrom byla svými klienty požádána o pomoc při hledání zaměstnání. Tito klienti byli viditelně motivováni si práci najít. Společně s terénní pracovnicí navštívili závod v Horním Adršpachu. Přesto, že klienti prošli všemi testy a dotazníky, práci nedostali. Klienty mrzelo, že ze zdejšího závodu kromě nabídky práce, nedostali ani vyrozumění, proč, nebo jestli vůbec byli jako uchazeči nevyhovující.

Na tomto případu se nám prokazatelně ukazuje, že se běžně setkáváme s případy, kdy obyvatelé sociálně vyloučených lokalit o práci zjevný zájem mají, bohužel vůle potenciálních zaměstnavatelů už takový zájem neprojevuje. Tito nezaměstnaní nechtějí vždy pouze „parazitovat“, jak často „my zaměstnaní“ pouhé využívání možností sociálního systému přejmenováváme.
Úvahy nad tím, proč nebyli tito klienti zaměstnáni a místo toho hned druhý den dostali šanci uchazeči jiní, by mohly být zavádějící.
Nezaměstnaným potom nezbývá než využívat možnosti veřejně prospěšných prací a tím si svůj příjem alespoň částečně zvýšit. Kapacity pro obsazení na veřejně prospěšné práce jsou neustále naplněny a to je dalším důkazem, že zdejší obyvatelé mají o práci zájem.

Podle portálu MPSV, kde je uveřejněn vývoj nezaměstnanosti v okrese Náchod, se míra nezaměstnanosti v Broumově vyšplhala na hranici 10,4% nezaměstnanosti. Čímž se Broumov v tomto regionu dostal na první příčku.

Zajištění terénní práce na území Královéhradecka je podpořeno z krajského individuálního projektu Podpora sociální integrace obyvatel vyloučených lokalit v Královéhradeckém kraji, který bude realizován do prosince 2010. Více o projektu na www.socialniprojekty.cz.

V případě zájmu o více informací, prosím, kontaktujte:

Mgr. Čestmír Horký
Krajský koordinátor terénní sociální práce Královéhradeckého kraje
Tel.: 731 289 390 begin_of_the_skype_highlighting              731 289 390      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting 731 289 390 end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting 731 289 390 begin_of_the_skype_highlighting 731 289 390 end_of_the_skype_highlighting end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting 731 289 390 begin_of_the_skype_highlighting 731 289 390 end_of_the_skype_highlighting end_of_the_skype_highlighting
Email: horky@romodrom.cz

O. s. Romodrom
Ak. Heyrovského 1178/4, 500 03 HRADEC KRÁLOVÉ
www.romodrom.cz

Kontakt:

Šárka Hofmannová
metodik kvality sociálních služeb
hofmannova@romodrom.cz
739630227
222212823


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 11. 2010 18:23
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Občanské sdružení Romodrom (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Občanské sdružení Romodrom již osmým rokem působí v různých oblastech podpory a pomoci lidem, především z řad příslušníků romské národnostní menšiny, ohroženým nepříznivými životními situacemi a sociálním vyloučením. Dalším naším cílem je posilovat všestranný rozvoj romské národnostní menšiny a obnovovat tradiční romské hodnoty.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.