PR KLUB mapoval užívání oborových médií | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


PR KLUB mapoval užívání oborových médií


STÁHNOUT pruzkum.pdf (maximální velikost 0,5 MB)

PR Klub, nezávislé sdružení odborníků a příznivců oboru public relations, zrealizovalo během července 2012 menší průzkum mezi marketéry a PR specialisty zaměřený na využívání oborových (čili marketingově zaměřených) médií na českém trhu. Byl realizován na internetu a zúčastnilo se ho celkem 116 respondentů.

„Domníváme se, že na českém trhu chybí přehled o tom, jak PíáRisté pracují, co k práci využívají, jaké jsou trendy a vývoj v oboru. Tato oblast je dosud velkou neznámou a proto se PR Klub rozhodl malými anketami a průzkumy situaci průběžně zmapovat. Témat, která chceme monitorovat, je mnoho, takže máme před sebou kus práce“ zdůvodňuje tento počin Jana Girgašová, členka Výkonného výboru PR Klubu.

„Mapování situace v oboru public relations je jedním z úkolů a cílů, které si PR Klub vytyčil. Chceme-li pomáhat obor kultivovat, vzdělávat a přinášet inovativní prvky, musíme také poznat, jaká je aktuální situace. V tom by nám měly tyto malé průzkumy pomoci. Prozatím je budeme realizovat svépomocí, což je u neziskové organizace pochopitelné, ale doufáme, že se v budoucnu najde odborný partner, který nám s jejich profesionální realizací pomůže,“ doplňuje strategický náhled Kateřina Borovanská, předsedkyně PR Klubu.

Podle výsledků průzkumu na marketéry a PR specialisty má největší vliv titul Marketing a Media a poté zejména oborové internetové portály jako Mediář, MediaGuru a internetové verze tištěných titulů. Důvodem je bezesporu jejich periodicita a aktuálnost neboť asi 80% respondentů sleduje marketingová média minimálně 1x týdně, z toho 50 % více než dvakrát týdně.


Kontakt:
Jana Girgašová
Tel.: 607/735 062
E-mail: girgasova@prklub.cz
PR Klub
Pobřežní 370/4
186 00 Praha 8


Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 8. 2012 11:47
Kategorie: Média a reklama
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.