Pozemní laserové skenování zeleně v Jihlavě | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Pozemní laserové skenování zeleně v Jihlavě


Blom Czech Republic společně s firmou Control System International s. r. o. realizoval pozemní laserové skenování vybrané zeleně pro společnost SAFE TREES s.r.o. Předmětem zájmu bylo 9 vzrostlých stromů v Jihlavě, pro které se na základě získaných dat budou posuzovat jejich statické poměry...

Blom Czech Republic společně s firmou Control System International s. r. o. realizoval pozemní laserové skenování vybrané zeleně pro společnost SAFE TREES s.r.o. Předmětem zájmu bylo 9 vzrostlých stromů v Jihlavě, pro které se na základě získaných dat budou posuzovat jejich statické poměry, a bude provedeno celkové hodnocení stavu těchto stromů. Užitím metody pozemního laserového skenování jsou pro následné vyhodnocení dodána vysoce přesná a detailní data o parametrech koruny a kmene stromů, což přináší větší spolehlivost a přesnost celkového posouzení než bylo dříve zvykem pouze pomocí odhadů těchto parametrů.

Získaná data budou využita pro zpracování zátěžové analýzy, která je nutná jako jeden z kroků pro stanovení provozní bezpečnosti stromů tzv. tahovými zkouškami. Ty spočívají v namáhání testovaných stromů malými silami při zjišťování reakce stromů v oblasti deformace kmene (interpretováno jako odolnost proti zlomu a ukroucení) a v oblasti náklonu kořenového talíře (interpretováno jako odolnost proti vyvrácení).

Výsledkem celého postupu je nejpodrobnější stupeň hodnocení provozní bezpečnosti cenných stromů v rámci sídelní zeleně.
Kontakt:

Ing. Jan Sirotek, MBA
Ředitel pro mezinárodní obchod CEE
info.cz@blomasa.com
www.blom.cz
+420513033050


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 9. 2011 11:04
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Blom Czech Republic (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Blom je největší evropskou firmou zabývající se sběrem a zpracováním velmi přesných geo-prostorových dat a vývojem softwarových aplikací a služeb založených na těchto datech. Vlastníme a poskytuje jedinečnou evropskou databázi leteckých snímků, map a 3D modelů. Nabízíme služby, data a řešení pro zákazníky z oblasti státního i privátního sektoru. Společně se svými partnery vytváříme off-line i on-line aplikace a navigační řešení využívající naší rozsáhlé panevropské databáze geo-prostorových dat.

Blom má více než 1.000 zaměstnanců a pobočky ve 13 zemích. Hlavní sídlo společnosti se nachází v Oslu, Norsko. Společnost Blom je kotována na burze v Oslu (ticker BLO).

Blom Group se zaměřuje na dvě hlavní oblasti Blom Informační služby a Blom Geo-inženýrské služby.

Blom působí v České republice aktivně již od roku 2009. Před tím zde realizoval několik projektů formou subdodávek. V létě 2010 byla otevřena v Brně samostatná kancelář a založena firma Blom Czech Republic.
Blom na českém trhu nabízí kompletní spektrum služeb v oblasti fotogrammetrie, laserového skenování, geodézie a katastru.
Vedoucím české kanceláře je Ing. Jan Sirotek, MBA, ředitel pro mezinárodní obchod ve střední a východně Evropě.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.