Používání reflexní ochrany u dětí je doporučené. Mohlo by však být povinné | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Používání reflexní ochrany u dětí je doporučené. Mohlo by však být povinné


Česká republika – Změna času a podzimní počasí způsobují ztíženou viditelnost na silnicích. Policie hlásí zvýšený počet střetů aut s chodci. Ochranu zranitelných účastníků silničního provozu, zvláště dětí, požaduje také Evropská unie. Ministerstvo dopravy se na důležitost reflexních prvků snaží upozornit formou kampaně a nabízí reflexní vesty do mateřských škol. Jde ale pouze o doporučení a je tedy na vedení škol a školek, zda se podle něho budou řídit, či nikoliv. Nařízení o povinném používání reflexní ochrany u dětí v České republice dosud neexistuje.

„Větší bezpečnosti dětí napomáhá například policie, která střeží přechody na silnicích. Ani policisté ale nemohou uhlídat vše. Pohyb dětí lze mnohdy jen stěží předpokládat a podzimní počasí tomu nepřidá. Tma, mlha, smog, to jsou komplikace, se kterými se na podzim řidiči musejí potýkat. Včas reagovat na pohyb na silnici je za takových podmínek obtížné. Reflexní prvky jsou v takovém případě velmi dobrým pomocníkem a zachraňují životy,“ říká Michal Růžička z projektu Reflexní děti.

Školy nemají na reflexní ochranu peníze, přispět by mohli rodiče
Stále je v České republice mnoho organizací pracujících s dětmi, které nepoužívají ochranné reflexní materiály při pohybu dětí na silnicích. Často je problém ve financích. „Jedná se o bezpečnost dětí, proto by se měli zapojit také rodiče,“ říká stínový ministr školství Marcel Chládek a dodává, že reflexní vesty mají velké využití také na lyžařských kurzech, na které od ledna začnou školy jezdit.
S Marcelem Chládkem souhlasí také odborníci i Michal Růžička z projektu Reflexní děti. Neměly by to být až vzdělávací instituce, kdo děti s reflexními prvky, dopravní výchovou a bezpečností na silnicích seznámí. „Také v tomto případě je důležitý základ v rodině a přístup rodičů,“ uzavírá stínový ministr školství Chládek.
Kontakt:

Michal Růžička
info@reflexnideti.cz
777 183 333
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 11. 2012 11:54
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.