Postřižinské slavnosti v Dalešickém pivovaru lákají návštěvníky z celé republiky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Postřižinské slavnosti v Dalešickém pivovaru lákají návštěvníky z celé republiky


Dalešice – Poslední víkend v červnu (27. a 28. června) se konají v Dalešickém pivovaru tradiční Postřižinské slavnosti. V pátek 27. června vystoupí Věra Špinarová, v sobotu 28. června Děda Mládek Illegal Band, kapela Zrní, Poletíme? a promítat se bude také nezapomenutelný film Postřižiny. Na sobotu připravili pořadatelé tmavé pivo zdarma pro všechny.

„Postřižinské slavnosti jsou přivítáním léta a prázdnin. Letos pořádáme už jedenáctý ročník, lidé k nám jezdí z celé republiky. Je to dáno tím, že Češi si oblíbili místa, kde se natáčely české filmy, a také rádi ochutnávají a pijí dobré pivo,“ říká správce Dalešického pivovaru Ladislav Urban a dodává, že právě Dalešice v sobě spojují obé.

Film Postřižiny, který natočil režisér Jiří Menzel v roce 1980, dal jméno Postřižinským slavnostem. „Hlavní roli“ ve filmu hrál právě Dalešický pivovar. Dodnes jezdí tisíce turistů obdivovat jeden z nejznámějších filmových komínů. Komín dodnes připomíná scénu, kdy na něj Magda Vašáryová lezla s Jaromírem Hanzlíkem.

Dalešický pivovar pochází z konce 16. století, pivo se zde vařilo až do roku 1977. V roce 2002 došlo k obnově pivovaru a začalo se zde vařit Dalešické pivo. Dnes je pivovar kulturním centrem, kam přijíždějí za dobrým pivem, jídlem, ale také kulturou lidé z celé republiky. „Sám autor Postřižin Bohumil Hrabal byl velkým milovníkem piva. Přijeďte strávit příjemný čas do pivovaru na Postřižinské slavnosti,“ zve správce Urban.

Letos si připomínáme 100. výročí narození autora Postřižin – Bohumila Hrabala
Na letošní rok připadlo sté výročí narození Bohumila Hrabala, jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů druhé poloviny 20. století. Postřižiny se odehrávají v pivovarském prostředí, které bylo Hrabalovi blízké. Příběh rodiny správce pivovaru má základ v realitě, jednalo se ve skutečnosti nevlastního otce Bohumila Hrabala.

K tomuto výročí letos vydala Česká mincovna stříbrnou pamětní minci. Pamětní 200 Kč mince České národní banky připomínají nejvýznamnější milníky a velikány národní historie v lesku ryzího stříbra a jsou nesmrtelnou připomínkou barvitosti dějin českého národa.

Eva Fruhwirtová
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
fruhwirtova@commservis.com
http://www.commservis.com
737 103 866


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 6. 2014 8:49
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.