Pomáháme památkám - OPRAVA | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Pomáháme památkám - OPRAVA


V České republice se nachází přes 40.000 památkově chráněných objektů a je zřejmé, že na obnovu většiny z nich chybějí jejich majitelům či správcům potřebné peníze. Řeč přitom není pouze o hradech a zámcích, ale i o malých kapličkách, starých statcích a obyčejných chalupách v soukromém vlastnictví. Institut pro památky a kulturu, o.p.s. představuje nový internetový portál PROPAMÁTKY, který se mimo jiné snaží o možnostech financování obnovy památek informovat širokou veřejnost. Celý projekt internetového portálu je navíc ojedinělý také tím, že jeho redaktoři a redaktorky jsou lidé se zdravotním hendikepem. Jedná se totiž zároveň také o sociální podnik, který podporuje zaměstnávání lidí s hendikepem.

„Různé informace o dotacích, ze kterých je možné financovat obnovu památkově chráněných objektů, se samozřejmě daly najít na internetu vždycky. My jsme však první, kdo poskytuje informace o všech aktuálně vyhlášených dotacích přehledně na jednom místě 365 dnů v roce a 24 hodin denně,“ vysvětluje vedoucí portálu PROPAMÁTKY Aleš Kozák jednu z hlavních předností tohoto neziskového projektu.

Portál PROPAMÁTKY oficiálně zahajuje činnost v říjnu 2011 a vedle zmíněné databáze dotací poskytuje zájemcům o památky a jejich obnovu další užitečné služby, především katalog prověřených firem a organizací věnujících se obnově památek. V něm mohou uživatelé najít zkušené odborníky z oboru, od projektantů a architektů přes řemeslníky až po soudní znalce. „Jste-li majitelem historického objektu, většinou máte k němu vztah a chcete ho opravit kvalitně a s citem. Věřím, že náš katalog pomůže všem, kdo se v této situaci nacházejí, vybrat si vhodné dodavatele,“ doufá Kozák, sám majitel historického stavení v jižních Čechách.

Portál PROPAMÁTKY publikuje také aktuální zpravodajství. Čtenáři tu najdou informace o obnovených památkách, články o možnostech financování obnovy památek, rozhovory s osobami spojenými se zajímavými projekty památkové obnovy, informace o knihách a časopisech z oboru památkové péče.

„Do budoucna hodláme nadále prohlubovat a vylepšovat služby poskytované portálem, navazovat užší kontakty se zainteresovanými subjekty jako jsou například neziskové organizace, prověření dodavatelé či vyhlašovatelé dotací, a být všem zájemcům spolehlivým partnerem v péči o památky,“ uzavírá Aleš Kozák.
Kontakt:

Markéta Lajdová
public relations
marketa.lajdova@instituteu.cz
www.propamatky.info


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 10. 2011 12:25
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Institut pro památky a kultutu, o.p.s. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.