Polní servisní pracoviště pro opravy pozemní vojenské techniky využijí i spojenci | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Polní servisní pracoviště pro opravy pozemní vojenské techniky využijí i spojenci


Opatov (15. prosince 2011) – Polní servisní pracoviště pro opravy a servis pozemní vojenské techniky složené z montované haly a dílenských kontejnerů vyvíjí společnosti POLAK CZ s.r.o. a VOP-026 Šternberk, s.p., lokalita Vyškov. Sloužit by mělo nejen jednotkám Armády ČR, ale i spojeneckým jednotkám v Afghánistánu pro opravy pozemní vojenské techniky. Celé pracoviště včetně mobilní haly navazuje svou koncepcí na mobilní opravárenské pracoviště pro opravy vojenských vrtulníků, které je rovněž nasazeno v Afghánistánu.

„Montovaná hala má rozměry 16 krát 30 metrů. Rozebíratelnou konstrukci kryje odolná technická textilie. Veškeré části montované mobilní haly lze složit do certifikovaných kontejnerů ISO 1C a pohodlně je přemístit do libovolného místa nasazení,“ přiblížil přednosti haly Pavel Bárta, vedoucí obchodu divize HALY společnosti POLAK CZ s.r.o.
Do mobilní haly se pohodlně vejde až osm kusů pozemní kolové techniky včetně kolových bojových vozidel Pandur. Díky tomu, že vyvíjený typ haly nemá žádnou středovou podporu, je manipulace s technikou uvnitř zastřešeného prostoru snadná a pro technický personál zajišťující opravy pohodlná.
Polní servisní pracoviště musí splňovat veškeré požadované standardy NATO. Proto prochází náročnými kontrolními a vojskovými zkouškami. Doba úplného rozvinutí pracoviště včetně haly v místě nasazení je 36 hodin.


Poznámka:
Firma POLAK CZ s.r.o. se sídlem v Opatově v Pardubickém kraji je předním českým výrobcem montovaných hal v České republice. Montované haly staví i v dalších evropských zemích. Specializuje se na lehké montované haly využívané jako sklady, montované haly určené pro výrobu v průmyslu a zemědělství, montované haly sloužící jako jízdárny, sportovní haly (tenisové haly ap.), montované haly fungující jako zastřešení, garáže a parkovací plochy, montované haly Euro S –sloužící jako výrobní haly nebo administrativní budovy a montované haly Euro S pro prodejní objekty, garáže strojů a vozidel. Vývoj a vlastní výroba montovaných hal probíhá v nových moderních výrobních halách v Dětřichově u Svitav. Více na www.haly-polak.cz.
Kontakt pro novináře: Pavel Bárta, vedoucí obchodu divize HALY, pavel.barta@polakcz.cz, tel.: 737287816

VOP-026 Šternberk, s.p. je státní podnik, jehož zakladatelem je Ministerstvo obrany ČR, a se svými zhruba 1 400 zaměstnanci patří mezi velké organizace. Svou činnost realizuje v pěti lokalitách na Moravě (Šternberk, Nový Jičín, Vyškov, Slavičín a Brno). Podnik nabízí široké portfolium výrobků a služeb v oblasti vojenské techniky, strojírenské výroby, zkušebnictví či výzkumu a vývoje. Obrat podniku za rok 2010 byl přibližně 1,7 mld. Kč. VOP-026 Šternberk, s.p. dlouhodobě spolupracuje nejen s Armádou ČR, ale v oblasti strojírenské výroby také s významnými celosvětovými výrobci stavebních a silničních strojů. Více na www.vop.cz
Kontakt pro novináře: Ing. Adolf Veřmiřovský – ředitel podniku, vermirovsky.a@vop.cz, tel: 585 083 101.
Kontakt:

Sylva Horáková
PR
horakova@netaction.cz
www.netaction.cz
603798339


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 12. 2011 8:11
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: NetAction.cz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
NetAction.cz – Profesionální studio, které se od roku 2000 zaměřuje na tvorbu, správu a propagaci www stránek, internetových obchodů a internetový marketing.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.