Podzimní výlov Hradeckých kaprů zahájen | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Podzimní výlov Hradeckých kaprů zahájen


Podzimní výlov královéhradeckých rybníků je opět tady. Společnost Městské lesy Hradec Králové jej zahájila v úterý 25. října na rybníku Roudnička. Následovat bude ve středu 2. listopadu rybník Datlík, kde bude pro veřejnost připraven prodej přímo na hrázi. Další královéhradecký rybník Cesta myslivců bude vyloven ve středu 9. listopadu.

Nejvíce ryb se tradičně nachází v rybníku Datlík, kam je i letos veřejnost srdečně zvána. V rámci výlovu zde budou rybáři prodávat přímo z hráze Hradecké kapry. Těch se minulý rok podařilo vylovit okolo pěti tun a prodat přibližně 2 500 kusů. Letošní odhad je o 2 tuny vyšší. Ryby, které městské lesy neuplatní na Královéhradecku, každoročně putují do Polska.
„Hradecký kapr je výjimečný nejen svou kvalitou, ale i chutí. Naše rybníky mají přítok z lesa a nedochází v nich ke splachu umělých hnojiv z okolních polí. Rybníky na území Městských lesů Hradec Králové jsou ale také z velké části odbahněné s písčitým dnem. Nemají tak klasickou bahenní příchuť, které se jinak rybáři před Vánocemi zbavují několikaměsíčním sádkováním,“ uvedl Milan Zerzán, ředitel městských lesů Hradec Králové.

Kromě avizovaného prodeje během výlovu bude možné Hradecké kapry koupit před Vánocemi na sádkách u rybníku Datlík i v lokalitě U zeleného sloupku na Novém Hradci Králové, kde tradičně probíhá i prodej vánočních stromků.
Kontakt:

Ing. Milan Zerzán
ředitel společnosti
mlhk@vslesy.cz
www.mestske-lesy.cz
+420 495 272 656


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 10. 2011 11:46
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Městské lesy Hradec Králové, a.s. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.