Podzimní deprese je mýtus. Lidé mají jenom špatnou náladu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Podzimní deprese je mýtus. Lidé mají jenom špatnou náladu


Hradec Králové – Poslední roky se plní ambulance psychologů stále častěji. Lidé si každý podzim stěžují na deprese. Odborníci však upozorňují na to, že se ve většině případů jedná o špatnou náladu a únavu, kterou si lidé mylně vykládají jako podzimní depresi.

„Často v našem okolí slýcháme, že má někdo depresi. Je ale třeba rozlišovat depresi a smutnou náladu. Zatímco smutná nálada je přechodná, deprese je déletrvající nemoc. Depresivní člověk prožívá beznaděj, smutek, prázdnotu, nedokáže se radovat, redukuje svoje povinnosti, ztrácí energii i vůli, není schopen plnit své každodenní povinnosti. Je tedy rozdíl, když se nám ráno nechce vstát, protože nás čeká nepříjemný den, a tím, že vstát prostě nemůžeme, protože na to nemáme dostatek síly,“ popisuje psycholožka Vladana Skutilová.

Na psychiku má vliv současná ekonomická situace
Psychická kondice u lidí středního a staršího věku klesá. „Souvisí to s politickými a ekonomickými změnami. Lidé se bojí zdražování a ztráty zaměstnání. Ti, kteří práci nemají, toto období prožívají daleko hůře,“ říká pedagožka Eva Fruhwirtová z agentury Commservis.com.
Nálada ve společnosti je celkově velmi vyostřená, což ukazují různé průzkumy. Lidé nejsou spokojeni s politickou scénou, s ekonomickou situací a také se stavem demokracie po dvaadvaceti letech. To vše se ve spojení s krátkým dnem a letošní dlouhou inverzí podepisuje na špatné náladě.

Lidé se neumějí vyrovnat s Vánocemi a koncem roku
Ke špatné náladě přispívá také předvánoční shon, který začíná už v listopadu. „Obchody jsou přeplněné, lidé vystresovaní, v práci je potřeba uzavřít rok. Získáváme tak pocit, že nic nestíháme a začnou nám vadit i lidé na ulici,“ popisuje Eva Fruhwirtová a dodává, že tato cesta vede ke kolapsu a problémům v rodině.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 12. 2011 13:58
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.