Podzim přeje vitaminovým doplňkům, jejich prodej vzrostl | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Podzim přeje vitaminovým doplňkům, jejich prodej vzrostl


Prodej vitaminových doplňků stravy s příchodem podzimu výrazně narůstá. Potvrzují to statistiky analytické společnosti Information Medical Statistics, která v září zaznamenala nárůst jejich prodeje o 72 % oproti celoročnímu průměru. Češi v září koupili vitaminové přípravky v celkové hodnotě přesahující 223 milionů korun. Nejvýraznější nárůst poptávky je registrován u multivitaminových produktů pro děti.

Na trhu doplňků stravy jsou tradičně na špici prodejnosti přípravky s obsahem kalcia. Podle společnosti Generica, předního výrobce vitaminových doplňků stravy, se však v období podzimu preference zákazníků výrazně mění. Lidé kupují převážně produkty pro posílení imunity. Například společnost Generica v září zaznamenala 41% zvýšení zájmu o přípravky s vitaminem C oproti průměrným měsíčním prodejům v letošním roce.

„Díky statistikám prodeje jsme schopni jednoznačně určit chování zákazníků v rámci jejich zájmu o potravinové doplňky. Například na začátku podzimu lidé více myslí na prevenci před nachlazením a infekčními onemocněními, kterých s příchodem studeného počasí přibývá,“ uvedla Klára Minczinger, produktová manažerka společnosti Generica, která se na výrobu doplňků stravy specializuje již 16 let. „Statistiky, které předkládáme, vycházejí z hlášení jednotlivých distributorských společností a odrážejí jejich měsíční prodeje v lékárnách, a to jak na národní, tak regionální úrovni,“ vysvětlil původ statistik Peter Holásek, manažer analytické společnosti Information Medical Statistics.

Začátek podzimu je charakteristický zvýšeným zájmem o multivitaminové přípravky určené dětem. V září se tak prodaly dětské doplňky stravy v celkové hodnotě 31 milionů korun, což představuje více než šestinásobné navýšení poptávky ve srovnání s průměrným prodejem v roce 2011. Nárůst prodejů lze registrovat rovněž v případě zájmu o multivitaminové produkty a minerály určené pro dospělé a specializovaných multivitaminových přípravků pro seniory.

„Podzimní období je typické pro nástup běžných respiračních viróz, ve vyšší míře se objevují i bakteriální infekce dýchacích cest. S tím souvisí vyšší zájem pacientů o doplňky stravy s obsahem vitamínů, zejména vitamínu C,“ sdělil Stanislav Havlíček, prezident České lékárnické komory. „Další skupinou jsou bylinné sirupy užívané při kašli a přípravky k ovlivnění obranyschopnosti. Některá antibiotika mohou vést k narušení střevní mikroflóry. Během jejich užívání je také vyšší poptávka po doplňcích stravy, které pozitivně ovlivňují střevní mikroflóru,“ dodal Havlíček.


O společnosti Generica

Společnost Generica, s.r.o je největším výrobcem doplňků stravy na Slovensku se sídlem v Piešťanech. Portfolio společnosti nabízí více než 50 produktů určeních k prevenci a podpoře léčby různých onemocnění. Na slovenském trhu působíme již 16 let. Naší snahou je i nadále přinášet kvalitní výrobky cenově dostupné pro širokou veřejnost.

Výrobky společnosti Generica jsou vysoce kvalitní, čehož důkazem je i smluvní výroba pro světové farmaceutické společnosti a také certifikát ISO 9011 a 14001, kterého je společnost držitelem od roku 2004.

O společnosti Information Medical Statistics

Společnost Information Medical Statistics je přední poskytovatel informačních služeb pro oblast zdravotnictví. V současné době pokrývá více než sto zemí po celém světě. Společnost díky moderní technologii zajišťuje nejpřesnější analýzy zdravotnické péče a dalších oblastí. Samozřejmostí je zpracování hloubkových analýz pro zdravotnictví, farmaceutické výrobce i distributory či státní a finanční instituce.

Kontakty

PharmDr. Klára Minczinger
produktová manažerka
e-mail: k.minczinger@generica-bohemia.cz
tel.: +420 724 378 098
Veveří 102, 616 00 Brno
www.generica-bohemia.cz

Kontakt:

Petr Lesenský
pr@lesensky.cz
+420774743800


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 11. 2011 23:05
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Petr Lesenský (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tým odborníků specializujících se na PR, média a marketing.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.