PLZEŇSKÝ PRAZDROJ, A.S. VYBAVIL SPECIALISTY ROZVOJE OBCHODU ODOLNÝMI ULTRALEHKÝMI TABLETY PANASONIC TOUGHBOOK CF-C1 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


PLZEŇSKÝ PRAZDROJ, A.S. VYBAVIL SPECIALISTY ROZVOJE OBCHODU ODOLNÝMI ULTRALEHKÝMI TABLETY PANASONIC TOUGHBOOK CF-C1


Toughbooky CF-C1 byly vybrány jako spolehlivé mobilní řešení pro práci v terénu

Praha, 13. prosince 2011: Společnost Panasonic oznámila spolupráci se společností Plzeňský Prazdroj a.s., patřící do skupiny SABMiller pcl, která je vedoucím výrobcem piva ve střední Evropě a největším vývozcem českého piva do více než 50 zemí po celém světě. Vzájemná spolupráce spočívá ve vybavení 200 specialistů rozvoje obchodu zodolněnými tablety Panasonic Toughbook CF-C1.

Specialisté rozvoje obchodu Plzeňského Prazdroje jsou plně mobilní a jejich úkolem je být neustále v kontaktu s cca 40 tisíci zákazníky po celé ČR. Při každodenní práci v terénu využívali původně zařízení, které nebylo odolné a po třech letech i značně poruchové. Plzeňský Prazdroj tak přistoupil k hledání nového spolehlivého řešení a na doporučení vyzkoušel zodolněné tablety Panasonic Toughbook CF-C1, které nakonec rozhodl implementovat.

„Toto je jiná dimenze, jiná úroveň,“ říkají nyní zástupci Plzeňského Prazdroje. „Panasonic Toughbook CF-C1 je v podstatě notebook s otočným displejem, u kterého někdo přemýšlel, že se s přístrojem bude pracovat v terénu. Tedy někde, kde není čisté prostředí, kde se s ním bude hýbat.“

V létě se specialista rozvoje obchodu Plzeňského Prazdroje pohybuje převáženě v autě, v restauraci i na přímém slunci. V autě bývá tablet přes léto vystaven běžně teplotám přes 50 stupňů a v zimě je zase v promrzlém prostředí. Stejně tak je potřeba počítat s prašností, vlhkostí, musí snášet vibrace i občasné pády na zem např. ze sedačky spolujezdce.

S prací v terénu souvisí i dlouhá životnost baterií, možnost vyměnit baterie během práce, konektivita, také ergonomie. Například výborně je řešeno rozložení hmotnosti do středu dlaně, včetně pohodlného držáku. Místo klasického harddisku jsou přístroje osazeny SSD disky kvůli otřesům, ale ani klasický harddisk by nebyl problémem vzhledem k jeho uložení.

Každému specialistovi je generován plán aktivit na tři dny dopředu, který obsahuje různé druhy kontaktů se zákazníky, jejich frekvenci, údaje o historii a další. Ráno před výjezdem tak provádí synchronizace s centrálním serverem. Proto tablety Panasonic Toughbook CF C1 rovněž nabízejí standardní WiFi komunikaci, slot na SIM kartu pro 3G komunikaci a navíc jsou antény integrovány na obou stranách displeje zezadu, takže je nestíní ani pravák ani levák. Ze zkušenosti se oproti předchozímu řešení bezdrátová komunikace nesrovnatelně zlepšila, prakticky se odstranily chybné synchronizace, a tím se významně ušetřil čas IT oddělení.

Změna na Panasonic Toughbook
Výměna proběhla hladce, díky tomu, že se jedná prakticky o „standardní“ notebook se standardním softwarovým vybavením. U nových edicí s Windows 7 je vše v jednom balíku, navíc se implementoval už jen program pro řízení synchronizace a přístup k e-mailu přes VPN.

Celkově panuje s Toughbooky velká spokojenost jak mezi specialisty rozvoje obchodu, tak i v interním IT oddělení. Jelikož byly prakticky vymýceny veškeré problémy starého řešení a členové IT týmu se mohou nyní věnovat rozvoji interních aplikací. Zároveň se dramaticky snížil počet výjezdů servisních techniků, což jen dokladuje spolehlivost a odolnost řešení Panasonic Toughbook.
Kontakt:

Stanislav Přibyl
Key Account Manager
stanislav.pribyl@pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 12. 2011 15:47
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.