Plyšová myš Kabir dobyla severní pól! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Plyšová myš Kabir dobyla severní pól!


STÁHNOUT kabir_a_polarnik_jakes.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Myslíte, že může plyšová myš dobýt severní pól? Jedné takové myši se to povedlo. Rozhodně to nebyla jednoduchá cesta. Velký dík patří českému polárníkovi Miroslavu Jakešovi, kterému Kabir doslova svěřil svůj plyšový kožich, a to právě v době, kdy se slaví 20. výročí dobytí severního pólu prvním Čechem.

V roce 1993 došel Miroslav Jakeš jako první Čech na lyžích na severní pól. Od té doby navštívil nejsevernější bod zeměkoule již čtrnáctkrát. V roce 1996 dokonce přešel sólově Grónsko z východu na západ, a to bez jakéhokoliv spojení nebo cizí pomoci.

Kabir rovněž není jen obyčejná plyšová myš. Již několik měsíců píše svůj internetový denní-noční magazín, ve kterém se snaží držet maximální nadhled nad současným děním a věnuje se jen pozitivním tématům. Během této doby získal na Facebooku přes 18 tisíc fanoušků a jeho web navštěvuje měsíčně přes 20 tisíc čtenářů. Z reakcí na Facebooku je patrné, že pro čtenáře Kabira je každodenní pozitivní zpravodajství důležitým povzbuzením a alternativou k záplavě negativních informací z českých médií.

Z nejsevernějšího města na světě, norského Longyerbyen, výprava odcestovala na ruskou základnu Barneo. Odtud bylo třeba překonat na lyžích během 8 dní 240 km a v teplotách okolo mínus 30 stupňů dorazit až k pólu. Během cesty došlo k nebezpečným situacím, zvláště při překonávání zamrzlých jezer a kanálů. Také Kabir se dostal do extrémních stavů, když chodil polárníkovi Jakešovi tajně na oříšky. Při neopatrné manipulaci spadl na hořák a začalo mu hořet pravé ucho.

Velké díky za uskutečnění snu o dobytí severního pólu plyšovou myší patří profesionálnímu průvodci panu Miroslavu Jakešovi. Ten vzal Kabira s sebou na pól a rovněž ho zachránil před uhořením ve stanu. Vzít na výpravu plyšovou myš, kde se počítá každý gram zátěže, může pro někoho znít jako dětinské. Pro mnoho lidí to ale může znamenat něco jiného – vyměnit "blbou" náladu za pozitivní.Kontakt:

Kabir
vydavatel webu
kabir@kabir.cz
www.kabir.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 5. 2013 7:52
Kategorie: Cestování
Název zdroje: Kabir.cz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Internetový denní-noční magazín psaný myší
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.