Petra Janů uzavřela Babí léto s Drachtinkou | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Petra Janů uzavřela Babí léto s Drachtinkou


Vystoupení Petry Janů udělalo tečku za kulturními akcemi, které pod názvem Babí léto s Drachtinkou pořádal hlinecký domov seniorů. Výtěžek z benefičního koncertu poputuje na veřejnou sbírku, která je určená na vybudování Víceúčelového parku Drachtinka.

Petra Janů za doprovodu pianisty Karla Štolby rozezpívala a rozpohybovala desítky přítomných v hlineckém kostele Narození Panny Marie. K úžasné atmosféře přispěly i nejznámější zpěvaččiny hity, mezi nimiž nechyběly písně „Říkej mi“, „Už nejsem volná“ či skladba „Není nám už sedmnáct“, o níž Petra Janů z legrace prohlásila, že je to píseň smutná a tragická.
Výtěžek z koncertu Petry Janů je určen na veřejnou sbírku, jejímž cílem je shromáždit dostatek finančních prostředků ne vybudování Víceúčelového parku Drachtinka. „Ani po otevření bezbariérových zahrad, které slouží obyvatelům Domova a veřejnosti, nebudeme sedět se založenýma rukama. Naším cílem je shromáždit dostatek finančních prostředků na vybudování parku v okolí Drachtinského potoka,“ prozradil Marek Bíško, ředitel Domova seniorů Drachtinka.
Slavnostního otevření bezbariérových zahrad proběhlo v pondělí 12. září za účasti tvůrců zahrad, starostky města Hlinska a široké veřejnosti. Pro přítomné bylo připraveno vystoupení Hlinečanky a Vysočánku, nejmenší účastníci se mohli zabavit během soutěží, na trampolíně, koloběžkách či skákacím hradě.
Již na začátku září byla zahájena výstava fotografií Václava Hromka na téma „Dny slunečné i ty jiné“, expozice doplnila trojlístek akcí Babího léta s Drachtinkou. Fotografie Václava Hromka si zájemci mohou prohlédnout do 30. září přímo v hlineckém Domově. Výtěžek z výstavy i fotografií, které se na akci prodají, poputuje opět na veřejnou sbírku.
Do veřejné sbírky můžete přispět například i prostřednictvím charitativního e-shopu, o němž se dozvíte více na stránkách Domova.
Kontakt:

Markéta Janečková
marketa.janeckova@pr1.cz
www.drachtinka.cz
773 994 010


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 9. 2011 14:37
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Domov seniorů Drachtinka (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.