Pedagogičtí pracovníci mateřských škol se v prosinci setkají na celorepublikové konferenci O krok napřed v Novém Jičíně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Pedagogičtí pracovníci mateřských škol se v prosinci setkají na celorepublikové konferenci O krok napřed v Novém Jičíně


Zajistit pro zaměstnance školy dostatek financí na další vzdělávání není snadné v žádné škole, v mateřské je to ale ještě složitější. Přesto se o učitelkách mateřských škol mluví jako o nejaktivnějších z celé pedagogické rodiny. Jako o těch, které nejvíc usilují o získání nových poznatků.

V současné době se učitelé mateřských škol potýkají v rámci své pedagogické praxe s mnoha problémy. Vysoký počet dětí ve třídách, nedostatek financí a zvýšené požadavky na různorodost aktivit pro děti.

Významnými tématy mezioborové diskuse je problematika nadaných dětí a dětí se specifickými poruchami chování. Již v mateřské škole se klade důraz na individuální přístup, integraci a v současné době také na další vzdělávání pedagogických pracovníků.

Protože je velice časově a finančně náročné vzdělávat se ve všech těchto oblastech, nabízí vzdělávací společnost HYL s.r.o. akci, která pomůže odpovědět na všechny otázky, které učitele a učitelky v současné době nejvíce pálí.

Dne 11. prosince 2009 proběhne v Novém Jičíně jednodenní celorepubliková konference učitelek a učitelů mateřských škol. Tato konference je určena také studentům pedagogických fakult, učitelkám a učitelům středních pedagogických škol. Svou podobou si získala důvěru hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Palase, který konferenci udělil svou záštitu.

V jednom dni se účastníci setkají s tématy z oboru pedagogiky, dětské psychiatrie, psychologie, grantové politiky a s nejnovějšími trendy ve vzdělávání v mezinárodním kontextu. Odborníci přednesou například témata nadané dítě v mateřské škole, problémové dítě v mateřské škole a spolupráce s dětským psychiatrem, nebo poradí, jak správně tvořit školní vzdělávací program. Účast a spolupráci přislíbila také Národní agentura pro evropské vzdělávací programy, která se věnuje rozvoji mateřských škol a grantové politice.

V rámci workshopů se účastníci prakticky naučí nejnovější výtvarné a relaxační techniky pro děti, nebo se mohou seznámit s možnostmi výuky anglického jazyka v mateřské škole.

Konference přináší důležitou podporu všem učitelkám a učitelům mateřských škol, kteří se chtějí dozvědět nejnovější informace pro svou pedagogickou praxi a vyměnit si své osobní zkušenosti s ostatními.

Přihlášky a podrobné informace najdete na www.hyl.cz


Kontakt:

Lenka Otřísalová
manažerka vzdělávání
lenka.otrisalova@hyl.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 11. 2009 13:55
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Vzdělávací společnost HYL s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost je předním nestátním poskytovatelem dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a firemního vzdělávání s působností v rámci celé České republiky. Společnost pořádá významné konference a je distributorem moderního výukového softwaru MOUNT BLUE.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.