Pardubičtí basketbalisté využívají v tréninku tajnou zbraň | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Pardubičtí basketbalisté využívají v tréninku tajnou zbraň


Hradec Králové/Pardubice – Tým prvoligových pardubických basketbalistů rozšířil svoji přípravu na zápasy o tréninky mozku. Pomocí speciálních přístrojů používajících se pro výcvik vojáků a policistů se v královéhradecké neurolaboratoři Commservis.com učí lepší koncentraci. Ta je totiž při zápasech velmi důležitá a mnohdy rozhoduje o výsledku hry.

„Nejen fyzické vlastnosti hráčů a taktika jsou faktory, které ovlivňují hru. Často se zapomíná na psychické rozpoložení a zlepšování kognitivních schopností mozku. Pardubičtí basketbalisté se rozhodli jít tímto směrem a navázali s námi spolupráci v oblasti rozvíjení psychických dovedností,“ říká zakladatel jediné neurolaboratoře ve střední Evropě Tomáš Zdechovský.

Moderní neurotechnologie trénují koncentraci basketbalistů
Tým pardubických basketbalistů má za sebou úvodní hodiny tréninku na Mindballu a dalších přístrojích, které zlepšují schopnost soustředit se. O neurotechnologie tohoto typu je v poslední době velký zájem nejen ze strany veřejnosti, ale zejména mezi sportovci, u nichž je koncentrace zásadní. Již dříve podobným tréninkem úspěšně prošli i hradecké prvoligové basketbalistky a další sportovci.
„Být soustředěn v té nejvypjatější chvíli, dát koš po sprintu přes hřiště, hodit rozhodující trojku, když na vás spoléhají spoluhráči, a nezklamat diváky. To je velký stres, kterému jsou basketbalisté vystaveni,“ popisuje lektorka Mindballu Markéta Fixová a dodává: „Umět se od toho odpoutat a plně se koncentrovat pouze na střelbu, k tomu je pomocí našich přístrojů vedeme.“

Hradecká neurolaboratoř se neustále rozrůstá
„Zhruba před týdnem naši neurolaboratoř navštívili moderní pětibojaři. Své koncentrační schopnosti tu trénovali na mozkostřelbě. Jsme rádi, že se tímto způsobem můžeme podílet na jejich úspěších,“ vyjadřuje své nadšení Zdechovský a dodává, že v novém roce se neurolaboratoř rozroste. A tak se například pardubičtí basketbalisté budou moci utkat mezi sebou na Mindballu určeném pro více než dva hráče nebo střílet mozkem koše pomocí bezdrátových technologií.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 12. 2012 10:46
Kategorie: Sport
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.