Paradoxní situace: právní informace by mohl obětem trestných činů poskytovat laik | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Paradoxní situace: právní informace by mohl obětem trestných činů poskytovat laik


Ve středu 15. února bude vláda projednávat zákon o obětech trestných činů. Nevládní organizace upozorňují: pokud zákon vláda schválí v nezměněné podobě, dojde ke snížení úrovně poskytování právních informací obětem. Toto stanovisko zastávají společně nevládní organizace In IUSTICIAM, La Strada a Bílý kruh bezpečí.

„Zásadní výhrady máme k té části zákona, která navrhuje upravit vztah státu ke službám poskytujícím pomoc obětem. Do Registru služeb pro pomoc obětem Ministerstva spravedlnosti by se podle návrhu zákona mohla dostat každá organizace, která bude mít garanci pouze jednoho právníka. V praxi by to fungovalo tak, že by organizace kvůli získání akreditace formálně uvedly jednu osobu s právním vzděláním jako garanta a ve skutečnosti by právní informace obětem mohl poskytovat právní laik,“ popisuje Petra Vitoušová, prezidentka Bílého kruhu bezpečí.

Zákon paradoxně snižuje kvalitu služeb obětem
„Původní návrh zákona přitom obsahoval podmínku, aby všichni, kdo poskytují právní informace obětem, měli magisterské právní vzdělání. S tímto návrhem se nestátní organizace v zájmu zachování kvality služeb od samého začátku ztotožnily. Proto je naší snahou tuto podmínku v zákoně znova uvést,“ upozorňuje Lucie Otáhalová z organizace La Strada ČR. Většina nestátních organizací má své právníky zajištěné. Strukturu a kvalitu svých služeb budovaly dvacet let. Podle Vitoušové by tak bylo paradoxní, aby se úroveň právních služeb pro oběti s přijetím zákona snížila.


Bílý kruh bezpečí, Petra Vitoušová, tel.: 257 317 110
La Strada ČR, Lucie Otáhalová, tel.: 777 347 537
In IUSTICIAM, Klára Kalibová, tel.: 773 177 822
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 2. 2012 14:20
Kategorie: Politika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.