Paradox: drahý benzín firmám ušetří náklady | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Paradox: drahý benzín firmám ušetří náklady


Zatímco před pěti lety firmy tolik neřešily spotřebu pohonných hmot u svých firemních automobilů, občas tiše tolerovaly soukromé jízdy služebními vozy o víkendech a nezajímaly se o styl jízdy řidičů, nyní se situace zásadně obrátila. Kvůli vysokým cenám paliva si firmy i živnostníci hlídají každý litr pohonných hmot a každý ujetý kilometr. Většina z nich nastavila systém kontroly jízd a především spotřeby paliva. Některé firmy tak paradoxně kvůli vysokým cenám pohonných hmot ještě ušetřily.

„Zaměstnanci si velmi často nechávali proplácet benzín, který si tankovali do svých soukromých aut nebo vykazovali jízdy, které ve skutečnosti neexistovaly. Například majitel jedné stavební firmy proplácel svým zaměstnancům, kteří pracovali v různých koutech republiky, paragony za naftu. Z důvodu lepší kontroly nechal zavést ve firmě systém WEBDISPEČINK pro monitorování vozidel, včetně sledování množství paliva v nádrži, a najednou zjistil, že náklady na pohonné hmoty klesly o polovinu,“ popisuje situaci Tomáš Hoplíček ze společnosti HI Software Development, který se s podobnými příklady setkává každý týden.

Neekonomický styl jízdy zaplatí řidič ze své kapsy
Dříve kradli řidiči benzín a naftu přímo z nádrží pomocí hadičky, kterou odčerpali pohonné hmoty do svých nádob. Dnes se nepoctiví řidiči obohacují spíše tak, že u benzinové pumpy natankují nejen do firemního vozidla, ale také do svých kanystrů, případně do jiného vozidla. „Firmám už ale došla trpělivost a přiměly je k tomu také vysoké ceny paliva za poslední rok. U kamionů, dodávek, ale i u osobních aut totiž nekorespondoval počet natankovaných litrů se spotřebou aut. U některých vozidel byl rozdíl mezi reálnou spotřebou a spotřebou uvedenou v technickém průkazu až 30%,“ přibližuje Tomáš Hoplíček.
Některé firmy přistoupily k poměrně radikálnímu řešení. K průměrným spotřebám vozidel uvedeným v technickém průkazu připočtou 15% a palivo, které řidič projede navíc kvůli svému špatnému stylu řízení, zaplatí ze svého. „Díky sledovacímu systému jsme ve firmách zjistili, že někteří řidiči jezdí po okresních cestách s dodávkou i sto třiceti kilometrovou rychlostí, což samozřejmě udělá vír v nádrži,“ dokazuje na příkladu Hoplíček.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 4. 2012 13:39
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.