PANASONIC UVÁDÍ NOVÉ 4-V-1 ŘEŠENÍ PRO MOBILNÍ IDENTIFIKACI OSOB URČENÉ PRO HRANIČNÍ A POLICEJNÍ KOTROLY A BEZPEČNOSTNÍ SLOŽKY | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


PANASONIC UVÁDÍ NOVÉ 4-V-1 ŘEŠENÍ PRO MOBILNÍ IDENTIFIKACI OSOB URČENÉ PRO HRANIČNÍ A POLICEJNÍ KOTROLY A BEZPEČNOSTNÍ SLOŽKY


Mini dock pro identifikaci osob obsahuje čtečku čipových karet, OCR a RFID čtečku a čtečku otisku prstů

Praha, 15. listopadu 2011: Společnost Panasonic dnes na výstavě Cartes & Identification 2011 konané v Paříži uvedla na trh své revoluční mobilní řešení 4-v-1 pro ověřování identit. Nejnovější Person Identification Mini Dock (PIMD) – Mini dock pro identifikaci osob byl navržený pro hraniční a imigrační kontroly, policii a bezpečnostní týmy a obsahuje čtečku čipových karet použitelnou pro autentizaci uživatele, čtečku otisku prstů a OCR a RFID čtečku dokladů.

Kompaktní, plně odolný a lehký PIMD je připojitelný k ultramobilnímu počítači Toughbook CF-U1 a je určený pro mobilní bezpečnostní kontroly identit či ověřování oprávnění ke vstupu. Uplatnění najde nejen na velkých akcích, jako jsou olympijské hry či fotbalové zápasy, ale také při kontrole osob a jejich věku v různých dalších situacích – například při pronájmu automobilů či přebírání zásilek od přepravních společností.

Nejnovější PIMD zařízení se čtečkou čipových karet je navržené v úzké spolupráci se zákazníky a umožňuje bezpečnou autentizaci uživatele k PIMD i ke vzdáleným serverovým systémům ještě před vlastní manipulací s citlivými osobními údaji.

Panasonic PIMD je vybaven komponentami od předních výrobců v oblasti mobilní identifikace, včetně společností DESKO™, Dermalog™ a HID Global™. Ve spolupráci se společností DESKO byl vyvinut plně odolný kryt, který se může pochlubit certifikacemi MIL-STD a IP. Vysokým bezpečnostním standardům vyhovuje také oddělená správa napájení a podpora pohotovostního režimu.

Je libo čipové karty?
Součástí standardního vybavení je cenově výhodná kompaktní čtečka čipových karet využitelná pro autentizaci uživatelů. Čtečka vyhovuje třídám A, B i C standardu ISO 7816 a je tak kompatibilní s čipovými kartami využívajícími napětí 5 V, 3 V i 1.8 V.

Pomocí OCR a RFID na pasy a doklady totožnosti
Společností DESKO byla navržena OCR čtečka umožňující kontrolou cestovních pasů a dokladů totožnosti dle standardu ICAO 9303. Čtečka využívá průchozí OCR technologii s malou a kompaktní OCR kamerou pro mobilní čtení cestovních pasů o rychlosti 72 – 90 znaků za půl sekundy. Díky vlastnostem algoritmu pro čtení dat je chybovost velmi nízká. Zařízení je snadno použitelné s vysokou optickou kvalitou obrazu o rozlišení 400 dpi.

Integrovaný HID RFID modul se standardním PC-SC rozhraním je ideální pro čtení biometrických pasů, dokladů totožnosti a dalších RF dokumentů vyhovujících standardu Mifare typu a/b. Jedná se o jeden z nejrychlejších RFID modulů na trhu s přenosovou rychlostí až 848 kb/s. Modul je určený pro použití ve venkovním prostředí a nabízí vysokou odolnost vůči vodě. Modul podporuje základní i rozšířené řízení přístupu a vyhovuje normám ICAO 9303, ISO 14443 ISO, 15693 a BSI standardům pro čtení biometrických pasů.


Včetně čtečky otisku prstů…
Vysoce kvalitní čtečka otisku prstů od Dermalogu umožňuje identifikovat otisky prstů živých i mrtvých osob a dokáže rozpoznat i falešné otisky prstů z plastu. Otisky jsou získávány v rozlišení 500 dpi, modul vytváří obrázky v RAW formátu o velikosti 150 kilobajtů a v komprimované podobě o velikosti 18 kilobajtů. Modul získal certifikace BSI a FBI-FIPS.

Propojeno s CF-U1? Ideální kombinace
V kombinaci s plně odolným ultramobilním počítačem Toughbook CF-U1 mohou být data získaná z PIMD okamžitě softwarově zpracována nebo skrze Wi-Fi synchronizována s centrálním serverem. Počítač Toughbook CF-U1 vybavený plnohodnotným operačním systémem (Windows® XP nebo Windows® 7) představuje ideální odolné zařízení s minimálními rozměry pro přímé zpracování všech v terénu zaznamenaných informací souvisejících s identifikací osob podobně, jako kdyby data byla zpracovávána v kanceláři. Data mohou být zadávána prostřednictvím klávesnice nebo pomocí pera či prstu na 5,6“ dotykovém displeji s rozlišením 1024 x 600 (WSVGA), který nabízí velmi dobrou viditelnost i na přímém slunečním světle. Se dvěma gigabajty operační paměti, 64gigabajtovým SSD diskem a energeticky nenáročným procesorem Intel Atom pracujícím na kmitočtu 1,6 GHz poskytuje CF-U1 optimální poměr mezi výkonem a spotřebou při provozu na baterie. Zatímco standardní podpora Wi-Fi a Bluetooth umožňuje využití bezdrátových technologií, volitelně integrované moduly HSDPA, GPS (případně další dle konkrétní aplikace) činí z kombinace CF-U1 a PMID perfektní řešení pro mobilní identifikaci osob použitelné i v těch nejnáročnějších provozních podmínkách.

Cena a dostupnost
Nový PIMD bude dostupný od 1. prosince 2011 za cenu začínající na 1513 € bez DPH. Každé zařízení bude dodáváno s dvouletou zárukou pokrývající selhání hardwaru se závazkem opravy během 96 hodin a s pětiletou garancí dostupnosti náhradních dílů.

O počítačích Toughbook
Počítače Toughbook společnosti Panasonic jsou navrženy tak, aby měli mobilní pracovníci spolehlivý a bezpečný přístup ke svým datům a aplikacím v náročných prostředích. Jsou navrženy tak, aby odolaly situacím, kdy klasické mobilní počítače selhávají – včetně vlivů vibrací, nárazů, vody, prachu, desinfekčních prostředků, slunečního světla, nároků na dlouhou životnost baterií a na podporu ovládání jednou rukou. Tím, že konečně poskytly pracovníkům přístup k informačním technologiím v náročných prostředích, mohly být významně vylepšeny obchodní procesy a spokojenost zákazníků. První mobilní osobní počítač se zvýšenou odolností Panasonic Toughbook uvedl v roce 1994 a dnes má 65procentní podíl na evropském trhu s plně odolnými notebooky s dlouhodobou životností (zpráva VDC Research o prodeji v roce 2010 z března 2011).
Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro splnění široké škály spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Sídlo společnosti je v japonské Osace a v loňském fiskálním roce končícím 31. března 2011 vykázala společnost příjmy 65 miliard €. Akcie společnosti Panasonic jsou kótovány na burzách v Tokiu, Osace, Nagoi a New Yorku (NYSE: PC).
Pro více informací navštivte internetové stránky na adrese www.toughbook.cz.








Kontakt:

Stanislav Přibyl
Key Account Manager
stanislav.pribyl@pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 11. 2011 9:59
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.