Pálavský krpál pokořil břeclavský biker Zdeněk Mlynář | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Pálavský krpál pokořil břeclavský biker Zdeněk Mlynář


Sobota 30. 7. patřila v Mikulově již 4. ročníku oblíbeného cyklistického maratonu Pálavský krpál. Letošní závod startoval poprvé na náměstí v Mikulově a navzdory pošmournému počasí se na start postavilo na 470 závodníků z více jak pěti set přihlášených.

Pro cyklisty byly připraveny dvě trasy o délce 32km a 62km. Absolutním vítězem maratonu na dlouhé trati se stal již po třetí za sebou respektovaný břeclavský závodník Zdeněk Mlynář, který obdivuhodným výkonem v závěrečném stoupání ujel o několik vteřin mosteckému bikerovi Tomáši Trunschkovi. Oba závodníci patří k české cyklistické špičce.

Pálavský krpál je součástí Galaxy série, domácího seriálu maratonů pro širokou veřejnost, v letošním roce se jede 9 prestižních závodů po celé republice.

„Na závodě je zajímavé právě to, že si může každý porovnat svou formu s profesionálními závodníky. Pálavský krpál má navíc skvělou atmosféru, všichni bikeři se těší do vinařského kraje, někteří sem přijíždí už v pátek a zůstávají i po závodě. Nezapomenutelná byla kulisa startu na náměstí v Mikulově, odkud se letos jelo poprvé, o výbornou náladu se postaral i moderátor závodu Petr Zakopal. Za zmínku stojí také skvěle vybraná a dobře značená trasa. Účast se tady rok od roku zvyšuje a myslím, že závod má do budoucna ještě veliký potenciál,“ dodal ředitel seriálu Galaxy série Karel Švec.

Na Pálavský krpál si přijela vyladit formu také úspěšná česká dálková plavkyně Jana Pechanová, která se v červenci na MS v Šanghaji nominovala svým výkonem jako první česká plavkyně na Letní olympijské hry v Londýně. Pechanová skončila druhá na krátké trati v kategorii Ženy 19 - 34 let. „Přijela jsem si na Pálavu na chvíli odpočinout, zároveň je to pro mě také perfektní příležitost, jak se stále udržovat ve formě, svou přípravu teď soustředím především na olympiádu v Londýně,“ dodala Jana Pechanová.

Součástí Pálavského krpálu byl již tradičně vložený závod pro nejmenší a děti od 4 do 14 let, kterých se letos v letním amfiteátru sešla na startu celkem stovka. Ceny vítězům předal starosta města Mikulov pan Rostislav Koštial, který převzal také záštitu nad celou akcí.

Organizátorem závodu je Občanské sdružení Cesty za sportem a kulturou ve spolupráci s produkční firmou Pavlof s.r.o., městem Mikulov, CHKO Pálava a pořadateli série Galaxy.

Kompletní výsledky závodu ke stažení na:
http://www.galaxy-serie.cz/zavody/mikulov/

Kontakt: RNDr. Zdeněk Janeček, Tel. 737 288 337, E-mail: janecek@pavlof.cz
Kontakt:

Jana Běhalová
PR manager
media.pavlof@email.cz
725 634 774


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 8. 2011 10:38
Kategorie: Sport
Název zdroje: Pavlof s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Sport & corporate events & teambuilding.
Oficiální partner České asociace dračích lodí. http://www.pavlof.cz/
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.