Otevření nového školního sportovního areálu ve Vítkově | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Otevření nového školního sportovního areálu ve Vítkově


Vítkov, 6. 9. 2011 (rb) - Základní škola Vítkov, Opavská 22, okres Opava, příspěvková organizace Vás zve na slavnostní otevření nově zrekonstruovaného školního hřiště. Renovace hřiště je velmi významnou investicí. Projekt výrazně ovlivní výuku a vyžití žáků, neboť dosud využívali zcela nevyhovující zastaralé hřiště.

Slavnostní ceremoniál proběhne 16. září 2011 od 8:30 hodin za přítomnosti zástupců města, školské rady, pracovníků školy, žáků, rodičů a zástupců sdělovacích prostředků. V rámci otevření proběhne také sportovní den, kdy při soutěžích změří síly žáci naší a partnerské školy ze Slovenska. Hřiště se stane příjemným „dárkem“ ke 135. výročí založení školy, které škola slaví v tomto roce.
„Po celkové rekonstrukci získalo hřiště zcela novou podobu. Sportovní areál je výsledkem aktivní práce naší školy na neustálém zlepšování vybavení a zázemí a vznikl s pomocí finančních prostředků Regionálního operačního programu,“ přibližuje novou část školního areálu ředitel školy Mgr. Pavel Piskovský. Na místě zcela nevyhovujícího starého areálu vzniklo nové multifunkční hřiště, které zcela odpovídá moderním standardům a je také bezpečnější a uživatelsky přívětivější z hlediska pohybu a pobytu dětí.
Nachází se zde běžecký ovál, dráha na krátký sprint, hřiště na míčové hry, doskočiště. Součástí nového areálu jsou také relaxační zóny s lavičkami, oddechovými plochami, stoly na stolní tenis, místem pro hraní petanque nebo venkovní šachovnicí. „Hřiště navazuje na již dříve vybudovanou „zelenou učebnu“ na pozemku, vhodně ji doplňuje a umožňuje dětem pobývat v prostředí, které je estetičtější a modernější,“ doplňuje Mgr. Pavel Piskovský.
Kontakt:

Rostislav Bála
PR
zsvitkov@zsvitkov.cz
www.zsvitkov.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 9. 2011 13:24
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Základní škola Vítkov, Opavská 22, okres Opava, příspěvková organizace (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Základní škola Vítkov, Opavská 22, okres Opava, příspěvková organizace je jednou ze škol, které zřizuje město Vítkov. Škola v letošním roce oslaví 135. výročí svého založení. Pokračuje v dlouholeté tradici vzdělávacího ústavu, který klade důraz na znalosti a jejich praktické použití, jazykové vzdělávání, zážitkovou výuku a projektovou práci.
Školu navštěvují děti nejen z Vítkova, ale také z okolních obcí (Klokočov, Čermná ve Slezsku, Svatoňovice, Podhradí). V posledních letech se škole daří získávat prostředky z evropských fondů
a výrazně se mění její materiální vybavení i vizáž. Všechny projekty jsou cíleny na děti a na zlepšení vybavení a okolí školy.
Škola také spolupracuje na mezinárodní úrovni – v současné době běží dva projekty, partnerství se slovenskou základní školou ve Vrbovém a projekt Comenius s partnerskými výměnami žáků a učitelů do Francie, Anglie, Portugalska, Švédska, Turecka a Rumunska.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.