Online lékárna DocSimon ve čtvrtém čtvrtletí meziročně posílila o sedm procent | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Online lékárna DocSimon ve čtvrtém čtvrtletí meziročně posílila o sedm procent


Internetová lékárna DocSimon v posledním čtvrtletí utržila 37,7 milionu korun, což je o 7,2 procenta více, než ve stejném období předcházejícího roku. „Z našeho pohledu nemůžeme mluvit o krizi, jde zatím o náš nejlepší výsledek,“ říká doktor Jan Bureš, šéf online lékárny.

„Ostrá konkurence na trhu totiž přináší stále více akčních nabídek, které tak srážejí ceny dolů. Lidé ve skutečnosti nakupovali ještě více, ale za nižší ceny,“ vysvětluje šéf DocSimon.cz. Lékárna ve čtvrtém čtvrtletí vyřídila téměř o čtrnáct procent objednávek více.

Mění se i zvyky lidí. „Dá se říct, že stále více zákazníků platí online,“ potvrzuje Jan Bureš. Platební kartou ve čtvrtém kvartále meziročně zaplatilo o 9,8 procenta více lidí, mezibankovní převody vzrostly o 4,5 procenta a úhrady přes systém PayPal dokonce vzrostly o 41,6 procent.

Naopak o 8,92 procent méně Čechů využilo nákup na dobírku. O 20,8 procent ale vzrostl prodej za hotové. „Jde o nové zákazníky, kteří využívají možnosti objednat si zboží online a vyzvednout v některé z našich kamenných lékáren,“ vysvětluje šéflékárník.

Meziročně o 37,9 procent více přes internet nakupovali před Vánoci zákazníci z Německa, zatímco zásilky na Slovensko klesly zhruba o pět procent, prodeje do Polska o dvě procenta.

::

DocSimon.cz je internetová lékárna působící kromě Česka také na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku, ale i dalších zemích. Akceptuje platby bankovním převodem, platebními kartami, systémy PayPal, Paysec a Platba 24 nebo hotovostní platby při nákupu na dobírku či vybranými platebními poukázkami při osobním odběru v kamenných lékárnách firmy. DocSimon je internetový obchod ryze české akciové společnosti SimonPharma, působící v oboru farmacie od roku 2001. V roce 2010 firma dosáhla obratu 439 milionů korun. Společnosti byl udělen certifikát kvality managementu ISO 9001 i certifikát enviromentální ochrany ISO 14001.Kontakt:

Zdeněk Fekar
mediální konzultant
zfekar@evox.cz
www.evox.cz
775599024


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 1. 2012 11:25
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: e.vox, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky či inzeráty, komunikace se zákazníky nebo prezentace na facebooku? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.