OKIN FACILITY expanduje na polský trh | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


OKIN FACILITY expanduje na polský trh


Český poskytovatel podpůrných služeb pro podniky OKIN FACILITY pokračuje v další expanzi. Jeho cílem je tentokrát trh v sousedním Polsku. V červenci tak společnost otevřela pobočku v Katowicích. OKIN FACILITY v Polsku poskytuje služby těžební společnosti Przedsiębiorstwo Górnicze ”SILESIA”, která je součástí české skupiny Energetický a Průmyslový Holding.

„Naším cílem je do příštího roku získat několik dalších významných zákazníků, a zapsat se tak do mapy facility managementu v Polsku,“ uvedl v souvislosti s ambicemi OKIN FACILITY Tomáš Polák, manažer odboru Strategický obchod. „Pro PG Silesia nyní zajišťujeme především služby spojené s údržbou vnitřních a vnějších prostor areálu, jako např. zahradnické a úklidové práce, a dále pak poradenskou činnost. Výhledově plánujeme naše služby rozšířit,“ dodává Tomáš Polák.

Při otevírání polské pobočky vycházel OKIN FACILITY ze zkušeností získaných při expanzi na zahraniční trhy, která v posledních letech proběhla. „Pravdou je, že při zakládání této pobočky se setkáváme s trochu jinými požadavky místních zákazníků na nastavení služeb, což je ale dáno především místními zvyklostmi. Obecně se však jejich přístup k facility managementu neliší. Očekávají od něj zjednodušení řízení podpůrných služeb, optimalizaci nákladů a příležitost věnovat se více svému hlavnímu předmětu podnikání. Výrazná odlišnost, se kterou se na polském trhu setkáváme, jsou zdlouhavější procedury. Například při zápisu do obchodního rejstříku neexistují zákonné lhůty pro vyřízení žádosti, ale jsou pouze doporučené. V případě prodlení státního úřadu není prostor k urgencím a stížnostem. A nejedná se pouze o státní správu, na podobné obtíže narážíme třeba i v bankovní sféře,“ uzavírá Tomáš Polák.

Polská pobočka má v současné době kolem 30 zaměstnanců, v roce 2012 plánuje jejich další navyšování v závislosti na růstu pobočky. Management zůstává částečně český.


V Praze 1. září 2011Kontakt:

Jiří Kaňa
Account Executive
jiri.kana@stance.cz
www.stance.cz
+420 721 331 593
+420 224 810 809


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 9. 2011 16:11
Kategorie: Reality
Název zdroje: Stance Communications, s. r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Stance Communications, s. r. o. od roku 2004 poskytuje komplexní služby Public Relations.

Nabídka služeb pro naše klienty zahrnuje strategické poradenství, media relations – media lobbiyng, tvorba a vydávání tiskových zpráv, realizace tiskových konferencí a neformálních setkání s novináři, pravidelný monitoring médií, mediální tréninky, krizovou komunikaci, pořádání eventů a další služby z oblasti Public Relations.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.