Ojetá auta mají v devadesáti procentech stočené kilometry | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ojetá auta mají v devadesáti procentech stočené kilometry


Brusel/Praha – Evropské země včetně České republiky se potýkají s problémem stáčení tachometrů. Koupit si ojeté auto znamená podle odhadů až s 90% pravděpodobností nevědět, kolik má vozidlo skutečně najeto.

Získat údaje o skutečné historii vozidla je dnes téměř nemožné. „Příslušná data lze získat pouze pokoutnými způsoby přes záznamy o historii auta v chráněných databázích výrobců,“ přibližuje nynější situaci europoslanec Zdechovský, který se snaží nalézt způsob, jak tento palčivý problém trápící tisíce evropských řidičů vyřešit. Jako nejlepší způsob řešení se jeví vytvoření centrální evropské databáze vozidel. Zdechovský se obrátil přímo na Evropskou komisi s otázkou, zda existují nějaké administrativní, právní či faktické překážky, které by bránily vytvoření centrální databáze vozidel, díky níž by si zákazníci mohli zjistit celou historii kupovaného vozidla. Odpověď se očekává do měsíce.
„Jedná o záležitost celoevropského rozsahu, proto považuji za lepší, když se problém nebude řešit jen na úrovni Česka, ale i ve spolupráci s ostatními členskými zeměmi EU,“ vysvětluje europoslanec Zdechovský výhodu řešení záležitosti na evropské úrovni.

Daniel Rejman/Eva Fruhwirtová
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 10. 2014 9:17
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.