Odvážní rytíři míří do Dětenic | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Odvážní rytíři míří do Dětenic


Středověké turnaje, při nichž diváci mnohdy tají dech, koňská výstroj, kterou známe snad jen z pohádek, a odvážní rytíři, kteří se nebojí zaútočit na nepřítele, takové bude letošní léto v Zámeckém resortu Dětenice.

Letní rytířské slavnosti jsou považovány za jednu z největších akcí v Dětenicích a není se čemu divit. Na prázdninové návštěvníky každý den kromě pondělí čekají jezdci v brnění a koně v dobové výstroji. Turnaje začínají vždy ve třináct hodin a trvají do patnácti hodin. První boj mohou diváci zhlédnout již v pátek 1. července a k poslednímu turnaji nastoupí rytíři ve středu 31. srpna. V případě nepříznivého počasí je pro návštěvníky turnaje připravena zastřešená tribuna, které pojme až čtyři sta padesát osob.
Doby, v nichž rytíři bojovali o čest, slávu či ruku své vyvolené, připomenou bujní koně a urostlí rytíři v plátových zbojích, v soubojích nebudou chybět zkřížené meče, divoké tanečnice ani vlajky s erby bojovníků.
„K vidění budou nelítostné souboje pěších i jízdních bojovníků, kaskadérské akce, dobové kostýmy a čabraky. Součástí akce budou také ukázky dravců, zájemci budou mít jedinečnou možnost dozvědět se více o způsobech lovu a výcviku dravců v minulosti,“ doplnil k rytířským turnajům Petr Jindrák, ředitel Zámeckého resortu Dětenice.
Nedělní návštěvníci si kromě netradičního zážitku z rytířských soubojů mohou odnést i drobnou vzpomínku na Dětenice. Od 1. června do 30. září probíhají v zámeckém parku soutěže s pohádkovými bytostmi. Malé i velké děti, které najdou odvahu soutěžit například se Sněhurkou, Karkulkou či vodíkem, si odnesou medaili, diplom či drobný dárek. Pohádkové neděle v parku se konají vždy od 10 do 16 hodin, za nepříznivého počasí se soutěží v zámeckých komnatách.
Rodiče, kteří doprovodí své ratolesti do parku, pak zajisté ocení nabídku zámecké cukrárny, která láká své návštěvníky na domácí laskominy. Za pěkného počasí je možné využít zahrádku, která se nachází přímo v parku, rodiče pak budou mít děti na očích a zároveň si užijí příjemné posezení.








Kontakt:

Markéta Janečková
marketa.janeckova@pr1.cz
www.detenice.cz
773 994 010


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 6. 2011 13:46
Kategorie: Cestování
Název zdroje: Zámecký resort Dětenice (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.