Odpoledne s vlastní hlavou jako součást oslav Dne mozku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Odpoledne s vlastní hlavou jako součást oslav Dne mozku


Hradec Králové (12. 3. 2015) - Již od roku 1998 připadá na 11. března oslava Evropského dne mozku, kterou začíná Evropský týden mozku a s ním spojené přednášky a další akce pro veřejnost, které pořádají kapacity v oboru neurologie. Do oslav Dne mozku se 10. března zapojila také královehradecká veřejnost prostřednictvím akce Odpoledne s vlastní hlavou, kterou pořádala neurolaboratoř Commservis.com ve spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou v Hradci Králové.

Všichni zvědavci a nadšenci, kteří dorazili v úterý do Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové, prožili podnětné a zábavné odpoledne. Dozvěděli se, mimo jiné, jak funguje intuitivní vidění, a přesvědčili se na vlastní oči, že se nejedná o žádný trik, jak mnozí skeptici tvrdí. „Za schopnost intuitivního vidění je zodpovědná epifýza neboli podvěsek mozkový. Jelikož v dospívání dochází k jistým degenerativním změnám na epifýze, je těžší naučit vidět se zakrytýma očima děti starší 13 let a dospělé. Ale i u těch to jde. Lépe u žen, protože jsou více intuitivní než muži,“ vysvětluje metody intuitivního vidění lektorka neurolaboratoře Jitka Hladíková.

I mozek se musí stravovat zdravě

Další přednáška se věnovala tématice správné výživy pro mozek. „Mnoho z nás duševně pracuje a vyžaduje od svého mozku maximální výkon. Jenže už nemyslí na to, že je potřeba nejprve mozku dodat energii, a pak po něm teprve chtít vysoký výkon,“ upozorňuje lektorka neurolaboratoře Markéta Sýsová. „Mozek čerpá energii především z glukózy. Ta vzniká štěpením složitých sacharidů, které najdeme zejména v celozrnných výrobcích,“ upřesňuje Sýsová.

Po přednáškách vypukl turnaj tříčlenných družstev ve hře Mindball. Vítězové si odnesli výhru v podobě 3D bludiště Perplexus. Kromě Mindballu, si všichni návštěvníci mohli vyzkoušet i další přístroje neurolaboratoře - ať už Mozkostřelbu nebo třeba zábavný Mindflex nebo Mozková ouška.

„Během celého odpoledne a podvečera navštívilo akci zhruba sto účastníků, což je velmi milé a příjemné znamení. Lidé se o svůj mozek zajímají a chtějí ho trénovat,“ konstatuje za pořadatele Markéta Sýsová a pochvaluje si spolupráci s knihovnou: „Se Studijní a vědeckou knihovnou jsme navázali velmi přátelskou spolupráci. Věřím, že za rok se tu u příležitosti oslav Dne mozku opět setkáme. Poděkování patří také mediálnímu partnerovi, společnosti BUS TV.“

Kontakt:

Marta Kašparová
senior manager
kasparova@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 3. 2015 14:49
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.