Odborníci ze zahraničí budou v Praze jednat o vymáhání náhrady škody | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Odborníci ze zahraničí budou v Praze jednat o vymáhání náhrady škody


Praha – Ve čtvrtek 16. a v pátek 17. února se v Praze sejdou odborníci z Německa, Rakouska a České republiky ke společnému jednání o systémech peněžité pomoci obětem kriminality a vymáhání náhrady škody od pachatelů. Pouze pět procent obětí totiž dosáhne v rámci trestního řízení na náhradu škody od pachatele. Cílem setkání je výměna dobrých zkušeností a nalézání účinných nástrojů, které by obětem pomohly.

„Postoj zákonodárců a části odborné veřejnosti k pojetí škody a nároku na odškodnění se v naší zemi přiklání k zúženému výkladu, že jde primárně o soukromé zájmy či nároky oběti. Stát ve skutečnosti nezajímá, jestli pachatel vedle výkonu trestu také odčinil škodlivý následek své trestné činnosti,“ komentuje aktuální stav prezidentka Bílého kruhu bezpečí Petra Vitoušová. Právě odborníci z Bílého kruhu bezpečí se společně s organizacemi Weisser Ring z Rakouska a Německa sejdou u jednacího stolu v Praze.

Náhrada škody je pro většinu obětí nedostupná
Realita je taková, že stát se nezajímá o to, zda pachatel uhradil nebo odčinil následky svých činů. Jde o to, že při podmínečném propuštění z výkonu trestu odnětí svobody ani při zahlazení trestu, nikdo nezkoumá, jestli pachatel splní také další část trestu, tedy odškodnění oběti.
„V civilizované společnosti má stát monopol na trestání pachatele a neumožňuje oběti vzít spravedlnost do svých rukou. Tedy stát by měl také zajistit a vytvořit podmínky, aby pachatel uhradil škodu, kterou trestným činem oběti způsobil, nehledě na to, že náhrada škody je rovněž podstatným prvkem převýchovy či nápravy pachatele. Nejedná se tedy o výhradně soukromý zájem obětí,“ apeluje JUDr. Eva Koubová z Bílého kruhu bezpečí.


Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 2. 2012 8:55
Kategorie: Politika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.