Odborníci varují před nebezpečnými klíšťaty. Lidé je stále podceňují | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Odborníci varují před nebezpečnými klíšťaty. Lidé je stále podceňují


Boskovice – Díky teplým březnovým dnům se na jižní Moravě zvýšil počet klíšťat. Odborníci upozorňují, že lidé stále podceňují riziko nakažení klíštětem. Ohroženi jsou v těchto dnech také domácí zvířata.

„Klíště je přenašečem mnoha nemocí, nejzávažnější z nich jsou klíšťová encefalitida a lymeská borelióza. Riziko onemocnění klíšťovou encefalitidou lze zmírnit očkováním. Letos všeobecná zdravotní pojišťovna poskytuje výraznou slevu a naše lékárna je do projektu také zapojena,“ upozorňuje vedoucí lékárny v boskovické nemocnici Marie Žídková a dodává, že pokud někdo nestihne očkování, měl by si v lékárně pořídit repelent proti klíšťatům a případně speciální pinzety na odstranění přisátého klíštěte, které se nikdy nesmí odstraňovat rukou. V případě zarudnutí ranky je nutno ihned navštívit lékaře.

Klíšťata útočí i na domácí zvířata
Riziku napadení klíštětem jsou vystaveni také domácí zvířata, především psi a kočky. Dnešní moderní veterinární farmakologie nabízí řadu přípravků, které pomáhají chránit před zevními parazity. „K ochraně psa či kočky je možné použít antiparazitární obojky, sprejové postřiky a tzv. spotony, což je kapička aplikovaná za krk zvířete. Každá aplikační forma má své pro a proti. Někteří psi obojky trvale ztrácejí, jiní nesnášejí postřiky, další lezou stále do vody a ochranné preparáty ze sebe smývají. Personál lékárny však umí poradit, jak správně nadávkovat a použít konkrétní přípravek,“ říká lékárnice Marie Žídková.Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 4. 2012 9:53
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.