Odborníci: reflexní materiály výrazně snižují počty úrazů a nehod | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Odborníci: reflexní materiály výrazně snižují počty úrazů a nehod


Příčinou dopravních nehod a úrazů u dětí je téměř z padesáti procent špatná viditelnost. Děti jsou nejohroženější skupinou silničního provozu, zvláště v době prázdnin, kdy se daleko více pohybují na ulicích a silnicích. Dopravní experti se shodují, že používání reflexních materiálů výrazně snižuje počty nehod a úrazů.

„Reflexní materiály zajišťují, aby chodec či cyklista byl ve tmě viděn řidičem v dostatečné vzdálenosti. Jinak hrozí, že se jim řidič nebude schopen vyhnout a dojde ke srážce. Důležité je, aby reflexní prvky byly umístěny na správném místě těla,“ zdůrazňuje odborník na silniční bezpečnost Robert Šťastný. Reflexní prvek na oblečení může zachránit lidský život. Je to nejen prevence chodců, převážně dětí, ale také velmi oceňovaný bezpečnostní prvek u řidičů, kteří mohou na chodce a cyklisty lépe reagovat.

Zájem rodičů o ochranu dětí na silnicích se zvyšuje
Reflexní materiály se skládají z vrstvy mikroskopických kuliček, od nichž se dopadající světlo odráží zpět ke zdroji. Rozdíl je přitom velmi výrazný - reflexní vrstva odráží světlo až do vzdálenosti dvě stě metrů, což je vzdálenost, která řidiči plně postačí k adekvátní reakci, spatří-li chodce. Reflexní materiál je možné použít na oděv velmi jednoduchým nažehlením, které je trvalé, nebo na kočárek, helmu či cyklistické kolo. Pro tyto účely jsou vhodné samolepící reflexní tvary.
„Právě na základě zkušenosti řidičů a také rodičů jsme připravili projekt Reflexní děti, kdy se snažíme podporovat prevenci v silničním provozu. Opravdu stačí malý kousek reflexního materiálu a může to zachránit život,“ vysvětluje Michal Růžička z firmy G3, která se od letošního roku zaměřuje také na výrobu reflexních nažehlovacích i nalepovacích motivů. Zároveň potvrzuje, že zájem rodičů preventivně chránit své děti s ohledem na narůstající statistiky úrazů a nehod, se zvyšuje.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 8. 2012 8:27
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.