OBAL CENTRUM s. r. o. se zapojilo do ekologicky solidárního vratného systému průmyslových odpadů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


OBAL CENTRUM s. r. o. se zapojilo do ekologicky solidárního vratného systému průmyslových odpadů


Sezemice 30. října 2008 Společnost OBAL CENTRUM, s. r. o., kterou v roce 1999 založil Ing. Karel Valík, stávající jednatel společnosti, si postupně vydobyla silnou pozici na trhu bezpečných obalů s UN homologací. Tato sezemická firma se navíc jako jedna z mála českých firem zapojila do programu ekologicky solidárního vratného systému Recollect Service.

Na konci devadesátých let se Ing. Karel Valík, MBA, rozhodl založit společnost, která by mohla úspěšně konkurovat zejména evropským výrobcům obalů a nabídnout českým společnostem kvalitní českou alternativu. Téměř deset let poté je Valíkova firma silnou a zejména konkurenceschopnou společností evropského formátu. Své produkty, bezpečné obaly pro chemický, farmaceutický, petrochemický a potravinářský průmysl, dodává jak malým a středním, tak i velkým podnikům v rámci České republiky i mimo ni.

Společnost OBAL CENTRUM nabízí také IBC kontejnery (Intermediate Bulk Container), obaly vhodné k přepravě průmyslových chemikálií či k likvidaci nebezpečných odpadů. Tyto speciální kontejnery jsou díky ekologicky solidárnímu vratnému systému Recollect Serivce, do kterého se společnost OBAL CENTRUM aktivně zapojila, určeny k několikanásobnému použití. „Své odpovědnosti za ekologicky šetrnou likvidaci použitých obalů se nezříkáme, naopak ji považujeme za svůj závazek k životnímu prostředí. Také proto jsme se zapojili do programu Recollect Service,“ vysvětluje Valík a dodává: „v rámci programu jsou shromažďovány použité nevyčištěné IBC kontejnery od různých výrobců na jedno místo. Zde jsou podle předem stanovených kritérií dále tříděny, zpracovávány a znovu uváděny do oběhu. Cílem celého tohoto koloběhu je maximální možná ochrana životního prostředí a úspora nákladů.“

OBAL CENTRUM svým klientům poskytuje také technickou a legislativní podporu dle mezinárodních předpisů pro přepravu nebezpečných látek, dohod ADR, RID, IMDG-CODE, IATA-DGR. Certifikát jakosti ISO 9001 užívá společnost již od roku 2002.
Kontakt:

Markéta Fingerová
account manager
marketa.fingerova@pr1.cz
774994337
466030821


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 11. 2008 8:57
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: PR1 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.