O víkendu se mění čas. O zavedení jednoho času se bojuje v Evropském parlamentu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


O víkendu se mění čas. O zavedení jednoho času se bojuje v Evropském parlamentu


Brusel/Praha – V noci ze soboty na neděli budou lidé přetáčet hodiny kvůli přechodu na zimní čas. Změny času na jaře a na podzim s sebou však přinášejí mnohé problémy, které potvrdila i řada studií. Poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) proto usiluje ve spolupráci s iniciativou „ For Only One Time“ o zavedení jednoho času.

„Střídání zimního a letního času s sebou přináší četné negativní dopady na zdraví některých lidí. Může totiž narušovat biologické rytmy, což se projevuje fyzickými i psychickými potížemi. Podle různých studií vede změna času k nárůstu počtu pracovních úrazů, infarktů a sebevražd u mužů,“ uvádí Zdechovský některé nepříznivé důsledky tohoto kontroverzního opatření.
Podle něho se navíc hlavní důvody pro střídání času ukázaly jako neopodstatněné. „Bylo prokázáno, že úspora energie, která byla dříve uváděna důvod pro zavedení dvou časů, je prakticky nulová,“ vyvrací europoslanec nejčastější argument uváděný ve prospěch změny času.
„Rozhodl jsem se proto obrátit na Evropskou komisi s dotazem, zda se zvažuje na úrovni EU a ve spolupráci s ostatními evropskými zeměmi či celosvětově možnost zavedení jediného času,“ vysvětluje Zdechovský svůj postup v této záležitosti.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 10. 2014 18:25
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.